Hlavička
Adresa: Obecní úřad Hnojice, Hnojice 117, 785 01 Šternberk tel: 585 380 328 e-mail: ou.hnojice@seznam.cz úřední hodiny: Po, St 7:30-11:30, 12:30-16:30

Sport

Sport

  • Fotbalové hřiště
  • Tenisový kurt
  • Volejbalové hřiště
  • Sokolovna

Fotbalový oddíl TJ Sokol Hnojice

Tak se mi podařilo vypátrat internetové stránky fotbalistů TJ Sokol Hnojice. Stránky jsou pěkné, nevím, proč je fotbalisti tak usilovně tají. Že by proto, aby nikdo nevěděl, kdy že to trénují a nepřišel se na jejich trénink podívat, aby odhalil zdroj jejich úspěchů? Odpověď neznám, ale odkaz na stránky sem dávám, protože jak jsem psal výše, stránky jsou skutečně moc pěkné: http://tjsokolhnojice.webnode.cz/.

Současně přidávám odkaz na stránky Okresního fotbalového svazu Olomouc, kde se můžete dozvědět o aktuálním fotbalovém dění na úrovni okresu: http://www.ofso.cz

 

Malá kopaná - Základna Hnoyland Hnojice

Tým malé kopané Základna Hnoyland Hnojice je dalším úspěšným reprezentantem zase v jiném stále populárnějším sportu. Tento ambiciózní tým dokázal hned v první své sezóně s přehledem vyhrát svoji skupinu A. ve 4. lize SFM Olomouc a postoupit tak do ligy 3. Jejich stránky naleznete na adrese http://zakladna-hnoyland.blog.cz/ Tabulka na jejich stránkách je však poněkud neaktuální a jelikož tým na svých stránkách z vrozené skromnosti tají odkaz na oficiální webové stránky olomouckého svazu, napovím vám, že na této adrese http://www.sfmo.cz/index.php při troše trpělivosti naleznete jak výsledky, tak aktuální tabulku s umístěním hnojického týmu v jeho soutěži. A abyste se nenechali odradit nepřehledností stránek mám pro ty méně trpělivé malou nápovědu, jak najít tým Základna Hnoyland v tabulce: Vpravo nahoře v sekci Tabulky klikněte na poslední kolo, které je tam uvedeno - např. jaro 15. kolo. Bez ohledu na to, kolik kol bylo odehráno vám to ukáže aktuální tabulky. Pak už stačí najít si 3.A ligu, kam po loňských skvělých výsledcích naši hoši postoupili, a pokochat se umístěním hnojičáků :-)

Stolní tenis Základna Hnoyland Hnojice

Několik nadšenců se rozhodlo založit v naší obci oddíl stolního tenisu. Po dohodě s obcí opravili svépomocí starou sokolovnu a začali tam hrát stolní tenis. V současnosti má budovu staré Sokolovny v pronájmu spolek Základna Hnoyland Hnojice, spravuje chod herny stolního tenisu tak, aby zde mohli sportovat jak členové spolku, tak občané a především mládež z naší obce. V sezóně 2018/2019 budou hrát týmy Základny ve 2., 3. a 4. třídě Veřejného přeboru Olomouc.

Výsledky a tabulky týmů stolnětenisového oddílu najdete pod odkazem Veřejný přebor Olomouc zde: http://www.pinec.info/htm/?kraj=14

Skeleton - Lucie Švancerová

Tento sport, v němž se první závod uskutečnil již v roce 1884 ve Švýcarsku a jenž byl poprvé zařazen na Olympijské Hry již v roce 1928 ve Svatém Mořici, je stále pro spoustu lidí málo známý. Proto něco málo teorie: "Skeleton je sport, který se jezdí ve stejných ledových drahách, jako například sáňkování nebo boby. Skeleton má velmi blízko k závodnímu bobování, ovšem na rozdíl od bobů nejezdí po nožích. Jsou to vlastně jakési speciální velmi nízké saně připomínající tenkou desku, na které jezdí závodník v ledovém korytě v poloze vleže na břiše, hlavou napřed. Konstrukčně se skeleton od saní výrazně liší. Na polstrované desce s držáky, která je jen několik málo centimetrů nad zemí, jsou ukotvené takzvané lyžiny, po kterých se jede. A jak jízda na skeletonu vypadá a kdo se jí věnuje? jde o skutečné odvážlivce, kteří se vrhají na tenké desce ledovým tobogánem hlavou dopředu. Řízení skeletonu je poměrně náročné. Jezdec jej ovládá rameny, ale i prostým pohybem hlavy, případně okovanými špičkami bot. Ve stokilometrové rychlosti už hraje roli samozřejmě i odpor vzduchu. Pokud chce skeletonista přenést váhu a najet v určité části trati například do zatáčky, stačí jen zmíněné natočení hlavy."

To byla teorie. Když jsem si však přečetl, že závodníci se při závodech řítí ledovým korytem rychlostí 140 km/h, tak musím říct, že před Luckou Švancerovou hluboce smekám. A to nejen pro její odvahu, ale i za to, že reprezentuje jméno Hnojic na mezinárodní úrovni v tomto sportovně náročném, ale finančně naprosto neatraktivním sportu.

Šipky - Scorpions Hnojice

Šipky, sport, který se v naší zemi i celosvětově velmi rychle rozvíjí, reprezentoval v naší obci šipkařský tým Scorpions Hnojice - kliknutí na odkaz vám otevře nové okno, kde se vám objeví stránky tohoto úspěšného hnojického týmu, který hned ve své první sezóně obsadil 3. místo ve velmi kvalitní olomoucké 2.lize, zúčastnil se finále celorepublikového Poháru družstev UŠO, kde skončil 17 z 2.372 týmů z celé České republiky, startoval na Prezidentském poháru a jeho hráči se dokáží prosadit i na celorepublikových soutěžích jednotlivců, o čemž svědčí například výborné 5. místo dvojice Kašpárek-Oháňka, které vybojovali v konkurenci 74 nejlepších dvojic 21.6.2008 na Republikové Grand Prix ve Valdicích. Hráči Libor Kašpárek a Miroslav Kopka si v listopadu 2008 poprvé vyzkoušeli reprezentovat ČR na Inter Dart Trophy v německém Lauchhammeru, kde přispěli ke druhému a třetímu místu českých týmů ve svých kategoriích. 7.3.2008 tým Scorpions Hnojice startoval na Inter Dart Trophy jako tým ČR1 v kategorii B (týmy druhých lig) a obsadil skvělé 3. místo. I v jednotlivcích se hnojičtí škorpíci neztratili - Miroslav Kopka byl druhý v kategorii C a Libor Kašpárek vyhrál kategorii B. Po Lucii Švancerové jsou tak šipkaři z týmu Scorpions Hnojice dalšími, kteří zviditelňují jméno Hnojic na mezinárodní úrovni.

Po třech úspěšných sezónách se však bohužel odstěhoval jeden ze tří zakládajících štírů Zdeno Pišoja na druhý konec Hané a tým pro nezájem hnojických hráčů pozastavil svoji činnost. Zbylí hráči založili spolu s hráči ze Štěpánova tým Kavalíři Bojanovská Liboš, který hraje na půli cesty mezi Hnojicemi a Štěpánovem, v Bojanovské vinárně v Liboši. Hned ve své první sezóně 2010/11 se tento tým probojoval do 1. ligy Olomouckého kraje. Uvidíme, jak si chlapci v této lize v příští sezóně povedou.