Hlavička
Adresa: Obecní úřad Hnojice, Hnojice 117, 785 01 Šternberk tel: 585 380 328 e-mail: ou.hnojice@seznam.cz úřední hodiny: Po, St 7:30-12:00, 12:30-16:30

Aktuality

Změna provozní doby na Poště

Vedoucí Pošty v Hnojicích oznamuje změnu provozní doby. Od 1.11.2017 bude provozní doba tato:

Po, St, Pá        - 13:00 - 16:00
Út, Čt               -   8:00 - 11:00

 

Pozvánka na veřejné zasedání ZO Hnojice

Z technických důvodů muselo být odloženo konání 26. zasedání ZO, které se mělo konat 30.10.2017. Starosta obce se tímto omlouvá a zve občany na veřejné zasedání ZO, které se koná dne 6.11.2017 v 18 hodin v kanceláři Obecního úřadu Hnojice se stejným programem. Program naleznete pod záložkou Úřední deska.

Domov seniorů Komárov

V nedaleké obci Komárov byl v loňském roce otevřen moderní Domov seniorů. Dle našich informací je v tomto moderním zařízení ještě několik volných míst, takže pokud by měl někdo z vás či vašich blízkých zájem, zveřejňuji zde krátké představení domova i s kontaktními informacemi. Více informací naleznete zde (klik).

DS Komárov

Porucha dodávky elektřiny do obce byla dnes po poledni odstraněna, fungují už i pevné linky a internet. Pokud někomu nejde doma elektřina, zkontrolujte v první řadě jističe i hlavní jistič a teprve potom volejte na poruchovou linku ČEZu 800850860.

Postupně jsou spouštěny i další sítě. Zatím se nám nepodařilo opravit část veřejného osvětlení, které je sice vypnuté, přesto však svítí. Po poruše pátráme, pravděpodobně se někde dotýkají dráty rozvodné sítě a veřejného osvětlení, zatím jsme ale nezjistili kde.

Dnešní zasedání zastupitelstva obce bylo z technických důvodů zrušeno a bude se konat příští pondělí 6.11.2017 se stejným programem.

Dne 30.10.2017 je obecní úřad z technických důvodů uzavřen. V naléhavém případě kontaktujte starostu na telefonu 724 196 111.

Pokud vám nejde elektrický proud, volejte na bezplatnou poruchovou linku ČEZ Distribuce:

800 850 860

Z důvodu poruchy eletřiny nevolejte starostovi, ale pouze na výše uvedenou bezplatnou poruchovou linku společnosti ČEZ Distribuce, ať máte jakéhokoliv dodavatele elektřiny. Starosta poruchu elektřiny v naší obci nahlásil již 29.10. na poruchové lince ČEZ Distribuce i na krajský havarijní systém, nyní již nemůže nijak uspíšit obnovu dodávky elektřiny do naší obce.

V obci nefunguje většina pevných linek ani internet. Dodavatelům těchto služeb již byly poruchy také nahlášeny. V obci nefunguje ani veřejné osvětlení a rozhlas. Poruchy se budou řešit postupně s ohledem na vývoj počasí a na postupné obnovování dodávek elektřiny.

Jediné, co  tuto chvíli funguje, jsou mobilní telefony. I tuto zprávu sem zadávám přes mobilní internet. Pokud dojde k nějakým zásadním změnám, budu vás zde informovat.

Dle aktuální předpovědi počasí je možné, že kalamita bude trvat celé pondělí 30.10. a dodávka elektřiny a dalších služeb může být obnovena až v následujících dnech.

Vinobraní Střeň

Kurzy angličtiny

Svoz velkoobjemového a nebezpečného odpadu

Svoz velkoobjemového a nebezpečného odpadu 2017

Hodové oslavy 2017

Přerušení dodávky vody

přerušení doédávky vody

Výpadek jedné fáze

Z důvodu ranní bouřky dne 10.8. došlo v naší obci pravděpodobně k výpadku jedné fáze. Z tohoto důvodu nejdou třífázové stroje a přístroje. Tato porucha již byla nahlášena. Společnost ČEZ Distribuce se omlouvá všem odběratelům elektřiny v naší obci, že z důvodu mnoha výpadků způsobených nepříznivými povětrnostními vlivy musí nejprve opravit množství poruch na vysokém napětí. Poruchy na nízkém napětí bude opravovat postupně v co nejkratší možné lhůtě.

Společnost ČEZ Distribuce děkuje všem občanům za pochopení a za trpělivost.

Lukostřelecký turnaj v Pňovicích

Historický spolek Kirri si vás dovoluje pozvat na Dobový lukostřelecký turnaj 2017 , který se bude konat v sobotu 29.7.2017 v obci Pňovice na obecním fotbalovém hřišti.

Akce začíná ve 14:00. Vstup na ni je zdarma. Střelci zaplatí startovní poplatek  150,- kč. Jsou dvě kategorie Dětská a dospělá. V dětské kategorii se startovní poplatek neplatí. Celkem bude odměněno 15 střelců. Hlavní cena v dětské kategorii je role v novém historickém filmu s Ondřejem Vetchým, který se bude natáčet na podzim tohoto roku na Olomoucku.


Přerušení dodávky pitné vody

 

Oslavy 135. výročí založení SDH Hnojice

Ukázkový text

Sportovně zábavné odpoledne pro děti i dospělé ve Střeni

Sportovně zábavné odpoledne pro děti i dospělé ve Střeni

Dovolená na úřadě

Upozorňujeme občany, že ve dnech 12. - 13.6.2017 je na Obecním úřadě Hnojice dovolená z důvodu čerpání řádné dovolené.

Pozvánka na 4. ročník slavnosti MORAVSKÝ DEN

 4. ročník slavnosti MORAVSKÝ DEN

Dne 8.5.2017 bylo na katastru obce Hnojice nalezeno asi 6-7 měsíční černé štěně, které vypadá jako labrador retrívr. Štěně je pes, je zdravé, veselé a velmi hravé a mazlivé. Pokud víte o majiteli, kontaktujte starostu nebo pracovníky obce. Štěně bude veterinárně ošetřeno, očkováno a čipováno a umístěno do adopční péče


Položení květin k památníku obětí 2. světové války

Dne 6.5.2017 vzpomeneme 72. výročí osvobození naší obce a 8.5. celé naší vlasti od fašismu a připomeneme si konec 2. světové války.

Při této příležitosti položí představitelé obce spolu se zástupci místních občanských sdružení a spolků 8. května v 10,00 hodin kytici k pomníku obětem 2. světové války. Poté budou položeny kytice k pomníčku padlých tankistů u silnice do Lužic a na hřbitově.

Vzpomeňte s námi památky těch, kdo za naši svobodu položili své životy.