Hlavička
Adresa: Obecní úřad Hnojice, Hnojice 117, 785 01 Šternberk tel: 585 380 328 e-mail: ou.hnojice@seznam.cz úřední hodiny: Po, St 7:30-12:00, 12:30-16:30

Aktuality

Uzávěrka silnice OlomoucLazce - Chomoutov

Upozornění na uzávěru silnice Olomouc-Lazce - Chomoutov.

Jak jsem zjistil z tisku a internetu, je ode dneška, 11.10.2018 do 7.12.2018 uzavřena silnice Olomouc-Lazce - Chomoutov. Oficiální objízdná trasa vede údajně přes Pňovice, Litovel a Křelov, ale řidiči ji nevyužívají a jezdí přes Horku, která je ucpaná - informace např. ZDE

Zároveň upozorňuji, že v době 15.10.2018 - 8.12.2018 platí výlukový jízdní řád zveřejněný na úřední desce fyzické (na zastávce) i elektronické ZDE

 

Varhanní koncert Štěpánov

Varhanní koncert Štěpánov

Svatováclavské hody v Pňovicích

Svatováclavské hody v Pňovicích

Po bouři Fabienne i u nás sčítáme škody. V části obce nejde po úderu blesku do trafa elektřina, proto je uzavřen i obecní úřad.

Dvě přečerpávací stanice kanalizace díky výpadku proudu nefungují. ČOV je také bez proudu, ale tady je nasazena elektrocentrála, takže ČOV funguje. Zjišťujeme další škody na obecním majetku.

Výpadek proudu v obci je nahlášen na poruchové lince ČEZu. Technici ČEZu nejdříve musí opravit poruchy na vysokém napětí, teprve potom budou opravovat NN. Prosím občany o trpělivost.

Dále žádám o opatrnost při vstupu do Hájku a dalších lesních porostů na území obce i celého kraje. Vstup do lesních porostů může být po bouři Fabienne nebezpečný, do odklizení škod na lesních porostech zde hrozí velké riziko úrazu.

Koncert Vocallica v Pňovicích

Vinobraní Střeň

Libošské hody

Libošské hody

Prosíme o pomoc. V sousedních Babicích se v noci na středu 5.9.2018 ztratila tato krásná fenečka. Je to štěňátko a majitelům moc chybí. Pokud byste ji někde zahlédli, dejte vědět starostovi obce nebo přímo volejte na telefonní číslo majitelce. Děkuji všem za pomoc.

Pomoc, ztratila se

Dětská zumba v Hnojicích

Dětská zumba

změna pracovní doby lékařky

Jak jsme žili

koncert Pňovice

Starosta obce Hnojice zve jménem zastupitelstva obce a všech pořadatelů občany i přátele Hnojic na Tradiční hnojické hody spojené s oslavami 100 let založení ČSR a 110 let založení Ochotnického kvarteta spolku Vlastimil, které se uskuteční ve dnech 17.-19.8.2018 s tímto programem:

Program hodových oslav 2018

HZS Olomouckého Kraje upozorňuje, že dne 8.8.2018 proběhne Pietní akce na počest padlých českých vojáků v Afgánistánu. Aktivace sirén proběhne ve 12:00 v délce 140 sekund bez doprovodné slovní informace.

XVI. všesokolský slet

Ve dnech 5. a 6. července 2018 se cvičenci TJ Sokol Hnojice zúčastnili vystoupení XVI. všesokolského sletu v Praze. Rád bych všem cvičencům jménem vedení obce poděkoval za skvělou reprezentaci naší obce a pro ty, kdo neměli možnost sletová vystoupení vidět v přímém přenosu, dávám odkazy na sletová vystoupení z archivu České televize. V archivu jsou i záznamy průvodu Prahou a také programu Sokol Gala, takže všichni můžeme shlédnout to, co naši cvičenci v Praze prožili.

I. den programu http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/12359453265-xvi-vsesokolsky-slet-2018/218471291472002

II. den programu http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/12359453265-xvi-vsesokolsky-slet-2018/218471291472003

Slavnostní zakončení http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/12359453265-xvi-vsesokolsky-slet-2018/218471291472004

Ode dne 12.7.2018 bude probíhat akce „Oprava místní komunikace v obci Hnojice“. Jedná se o místní komunikaci od kapličky Sv. Floriána k mostku u Proutníku. Firma, která bude tuto akci provádět, vás bude informovat o harmonogramu prací. Komunikace bude uzavřena, nicméně pro vás, kteří v této ulici bydlíte, bude vjezd umožněn.
Při každé podobné akci dojde nejen k omezení dopravní obslužnosti, ale také ke zvýšení hlučnosti a prašnosti. Chci vás poprosit o trpělivost a ujistit vás, že tato omezení budou pouze v nezbytném rozsahu a po nezbytně dlouhou dobu.

Libor Kašpárek, starosta obce Hnojice


 

Venkovské trhy Šternberk

Venkovské trhy Šternberk

Dětský den SDH Střeň

Letní kino

Po strništi bos

Koncert v Pňovicích

Pár slov o umělcích

Svoz velkoobjemového a nebezpečného odpadu

Moravský den Olomouc 2018

Sokolský slet Hnojice 2018

Sokolský slet Hnojice 2018

Venkovské trhy Šternberk

koncert v Pňovicích

 

 

V tomto roce vzpomeneme 

73. výročí osvobození naší vlasti od fašismu a připomeneme si konec

2. světové války. 

U této příležitosti položí představitelé obce spolu se zástupci místních občanských sdružení a spolků
6. května v 10,00 hodin kytici k pomníku obětem
2. světové války. Poté bude položena kytice
k pomníčku padlých tankistů u silnice do Lužic 
a hrobu na hřbitově.


Vzpomeňte s námi památky těch, kdo za naši svobodu položili své životy.


 

 

Kreativní odpoledne

Svozový kalendář 2018

Výstava hlavolamy

Hasiči varují

Hasičský ples Střeň

Mladí Sokolové z naší obce pořádají svůj první diskoples. A jak sami píší: "Plesové oblečení neni podmínkou, ale je to ples, tak se nazdobte"

Zveme všechny občany na oblíbený pořad operetních a muzikálových melodií, který se uskuteční v neděli 17. prosince 2017 od 17:00 hodin v kulturním sále obecního úřadu. Pro občany obce je vstup zdarma.

Operetky 2017

Mikulášská besídka 2017

Rozsvícení Vánočního stromku

Změna provozní doby na Poště

Vedoucí Pošty v Hnojicích oznamuje změnu provozní doby. Od 1.11.2017 bude provozní doba tato:

Po, St, Pá        - 13:00 - 16:00
Út, Čt               -   8:00 - 11:00

 

Domov seniorů Komárov

V nedaleké obci Komárov byl v loňském roce otevřen moderní Domov seniorů. Dle našich informací je v tomto moderním zařízení ještě několik volných míst, takže pokud by měl někdo z vás či vašich blízkých zájem, zveřejňuji zde krátké představení domova i s kontaktními informacemi. Více informací naleznete zde (klik).

DS Komárov

Porucha dodávky elektřiny do obce byla dnes po poledni odstraněna, fungují už i pevné linky a internet. Pokud někomu nejde doma elektřina, zkontrolujte v první řadě jističe i hlavní jistič a teprve potom volejte na poruchovou linku ČEZu 800850860.

Postupně jsou spouštěny i další sítě. Zatím se nám nepodařilo opravit část veřejného osvětlení, které je sice vypnuté, přesto však svítí. Po poruše pátráme, pravděpodobně se někde dotýkají dráty rozvodné sítě a veřejného osvětlení, zatím jsme ale nezjistili kde.

Dnešní zasedání zastupitelstva obce bylo z technických důvodů zrušeno a bude se konat příští pondělí 6.11.2017 se stejným programem.

Dne 30.10.2017 je obecní úřad z technických důvodů uzavřen. V naléhavém případě kontaktujte starostu na telefonu 724 196 111.

Pokud vám nejde elektrický proud, volejte na bezplatnou poruchovou linku ČEZ Distribuce:

800 850 860

Z důvodu poruchy eletřiny nevolejte starostovi, ale pouze na výše uvedenou bezplatnou poruchovou linku společnosti ČEZ Distribuce, ať máte jakéhokoliv dodavatele elektřiny. Starosta poruchu elektřiny v naší obci nahlásil již 29.10. na poruchové lince ČEZ Distribuce i na krajský havarijní systém, nyní již nemůže nijak uspíšit obnovu dodávky elektřiny do naší obce.

V obci nefunguje většina pevných linek ani internet. Dodavatelům těchto služeb již byly poruchy také nahlášeny. V obci nefunguje ani veřejné osvětlení a rozhlas. Poruchy se budou řešit postupně s ohledem na vývoj počasí a na postupné obnovování dodávek elektřiny.

Jediné, co  tuto chvíli funguje, jsou mobilní telefony. I tuto zprávu sem zadávám přes mobilní internet. Pokud dojde k nějakým zásadním změnám, budu vás zde informovat.

Dle aktuální předpovědi počasí je možné, že kalamita bude trvat celé pondělí 30.10. a dodávka elektřiny a dalších služeb může být obnovena až v následujících dnech.

Vinobraní Střeň

Kurzy angličtiny

Svoz velkoobjemového a nebezpečného odpadu

Svoz velkoobjemového a nebezpečného odpadu 2017

Hodové oslavy 2017

Přerušení dodávky vody

přerušení doédávky vody

Výpadek jedné fáze

Z důvodu ranní bouřky dne 10.8. došlo v naší obci pravděpodobně k výpadku jedné fáze. Z tohoto důvodu nejdou třífázové stroje a přístroje. Tato porucha již byla nahlášena. Společnost ČEZ Distribuce se omlouvá všem odběratelům elektřiny v naší obci, že z důvodu mnoha výpadků způsobených nepříznivými povětrnostními vlivy musí nejprve opravit množství poruch na vysokém napětí. Poruchy na nízkém napětí bude opravovat postupně v co nejkratší možné lhůtě.

Společnost ČEZ Distribuce děkuje všem občanům za pochopení a za trpělivost.

Lukostřelecký turnaj v Pňovicích

Historický spolek Kirri si vás dovoluje pozvat na Dobový lukostřelecký turnaj 2017 , který se bude konat v sobotu 29.7.2017 v obci Pňovice na obecním fotbalovém hřišti.

Akce začíná ve 14:00. Vstup na ni je zdarma. Střelci zaplatí startovní poplatek  150,- kč. Jsou dvě kategorie Dětská a dospělá. V dětské kategorii se startovní poplatek neplatí. Celkem bude odměněno 15 střelců. Hlavní cena v dětské kategorii je role v novém historickém filmu s Ondřejem Vetchým, který se bude natáčet na podzim tohoto roku na Olomoucku.


Přerušení dodávky pitné vody

 

Oslavy 135. výročí založení SDH Hnojice

Ukázkový text

Sportovně zábavné odpoledne pro děti i dospělé ve Střeni

Sportovně zábavné odpoledne pro děti i dospělé ve Střeni

Dovolená na úřadě

Upozorňujeme občany, že ve dnech 12. - 13.6.2017 je na Obecním úřadě Hnojice dovolená z důvodu čerpání řádné dovolené.

Pozvánka na 4. ročník slavnosti MORAVSKÝ DEN

 4. ročník slavnosti MORAVSKÝ DEN

Dne 8.5.2017 bylo na katastru obce Hnojice nalezeno asi 6-7 měsíční černé štěně, které vypadá jako labrador retrívr. Štěně je pes, je zdravé, veselé a velmi hravé a mazlivé. Pokud víte o majiteli, kontaktujte starostu nebo pracovníky obce. Štěně bude veterinárně ošetřeno, očkováno a čipováno a umístěno do adopční péče


Položení květin k památníku obětí 2. světové války

Dne 6.5.2017 vzpomeneme 72. výročí osvobození naší obce a 8.5. celé naší vlasti od fašismu a připomeneme si konec 2. světové války.

Při této příležitosti položí představitelé obce spolu se zástupci místních občanských sdružení a spolků 8. května v 10,00 hodin kytici k pomníku obětem 2. světové války. Poté budou položeny kytice k pomníčku padlých tankistů u silnice do Lužic a na hřbitově.

Vzpomeňte s námi památky těch, kdo za naši svobodu položili své životy.

Zveme vás na výstavu do Štěpánova

RozkulačenoUkázkový text

Svoz velkoobjemového a nebezpečného odpadu

Svoz velkoobjemového a nebezpečného odpadu

Nalezený pes

Nalezený pes

Svozový kalendář 2017

Svozový kalendář 2017

Společnost ČEZ Distribuce oznámila, že dne 9.2.2017 bude v části naší obce dočasně přerušena dodávka elektrické energie. Oficiální oznámení najdete na úřední desce, zde v mapce je červeně vyznačeno, kterých domů se toto přerušení dodávky týká a pod mapkou jsou vypsána čísla domů, jichž se přerušení týká.

Plánované přerušení dodávky elektřiny 9.2.2017 v lokalitě Hnojice – část obce Hnojice na těchto odběrných místech – čp.:
Část obce: Hnojice – čp. bez ulic:
29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 60, 61, 62, 72, 74, 77, 78, 82, 83, 93, 99, 115, 117, 118, 122, 123, 127, 129, 126, 131, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 143, 159, 160, 165, 184, 211, 212, 216, 217

Pohádka pro děti

 

Obec Hnojice pořádá pro děti i jejich rodiče a prarodiče divadelní představení pohádky Čert Všudybyl a princezna Zlobilka. Představení se bude konat v kulturním sále Obecního úřadu v Hnojicích v neděli 12. února 2017 v 16:00 hodin. Srdečně zveme všechny děti i jejich rodiče, představení je pro děti i jejich doprovod zdarma.

Čert Všudybyl a princezna Zlobilka

Pronájem prostor pro kadeřnictví v Žerotíně

Obec Žerotín nabízí k pronájmu prostory pro provozování kadeřnictví. Pokud máte zájem provozovat kadeřnictví nebo znáte někoho, kdo by měl zájem, zde jsou podmínky pro nájem: http://www.obeczerotin.cz/file.php?nid=12327&oid=5419408

Program kina Štěpánov 12/2016

Program kina Štěpánov

Mikuláš 2017

ozsvěcení vánočního stromku

adventní koncert v Pňovicích

Svoz BIO popelnic prodloužen

Upozorňujeme, že z důvodu zájmu občanů o prodloužení doby svozu BIO popelnic bylo dohodnuto s kompostárnou prodloužení doby svozu do půlky prosince. BIO popelnice tak budou sváženy ještě 9.11.2016, 23.11.2016 a letos naposledy 7.12.2016. Příští rok započne vývoz BIO popelnic opět od května ve čtrnácti denních intervalech.

 

Žádáme občany, aby do BIO popelnic dávali pouze BIO odpad. Žádný jiný odpad do BIO popelnic dle zákona o odpadech nepatří!

 

Zveme všechny občany obce na hudebně zábavný pořad s nejkrásnějšími českými i světovými melodiemi z operet a muzikálů, který se uskuteční v neděli 13.11.2016 v 17 hodin ve společenském sále OU Hnojice. Vstup zdarma.

operetní a muzikálové melodie

Společnost UNEX Uničov rozšiřuje výrobu a hledá nové zaměstnance na tyto volné pracovní pozice: 

zámečník, vazač, jeřábník, horizontář, dělník ve skladu a další.

Nabízíme Vám: Odborné zaškolení v oboru, ubytování ve firemních ubytovnách, dotované stravování, levné volání pro celou rodinu, příspěvek na důchodové nebo životní pojištění, rekreační pobyty, firemní akce, týden dovolené navíc.

Více informací naleznete na stránkách prace.unex.cz, případně volejte

na tel. 724 146 747.

 

 

Venkovské trhy říjen 2016

Připomínáme občanům, že dne 8.10. bude v naší obci probíhat svoz velkoobjemového a nebezpečného odpadu na obvyklých místech u OU a u kapličky. Přesné časy budou zveřejněny zde i na úřední desce a oznámeny obecním rozhasem.svoz odpadů 2016

 

 

SVOZ  ODPADU  Z  OBCE  HNOJICE

******************************

Upozorňujeme občany, že obec organizuje sběr velkoobjemového odpadu  z obce pro občany Hnojic. Lisovací vozidlo na  bude přistaveno v naší obci dne  8.10.2016 ( sobota ), a to u Obecního úřadu v době od 8.00 do 10.00 hodina kapličky v Kukově v době od 10.00 do 12.00 hodin.

 

Objemné odpady jsou výrobky ze dřeva, skla, keramiky, porcelánu, plastů a textilu. Patří sem i starý nábytek a matrace.

  

Dále oznamujeme občanům, že 8.10.2016 ( sobota )bude z obce odvážen  nebezpečný  odpad, jako například :

 

- autobaterie, zbytky barev a laků, obaly od barev a laků, rozpouštědla, zářivky a výbojky, staré léky, televizory, ledničky, pračky a jiné elektrospotřebiče, použité oleje, ropné produkty a pneumatiky.

 

Svoz nebezpečného odpadu bude probíhat u Obecního úřadu

 v době od 8.00 do 9.00 hodin.

 

Upozorňujeme občany, že v případě likvidace odpadu obsahujícího azbest je nutné, aby tento odpad byl dovezen zabalený v pevném igelitovém pytli, který musí být řádně zabezpečen. V opačném případě tento odpad nebude odvezen.


Prohlídka čistírny odpadních vod

Vedení obce Hnojice zve všechny občany obce na prohlídku čistírny odpadních vod, která se uskuteční v neděli 2.10.2016 v 10:30 hodin. Prohlídka bude doplněna odborným komentářem.

Záměr obce Maldějovice pronajmout restauraci Formanka

Vinobraní ve Střeni

Oznamujeme občanům, že od 1.9.2016 dochází ke změně provozovatele restaurace Základna. V restauraci se bude i nadále vařit polední menu za stejné ceny jako doposud, mění se pouze telefonní číslo pro příjem objednávek. Obědy bude možno objednávat na telefonním čísle 792272086 a nebo přímo v restauraci Základna, pro stávající zákazníky zůstává v platnosti současný systém objednávání. Těší se na vás kolektiv restaurace Základna.

 

 

MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ a.s. oznamuje, že ve středu dne 7.9.2016 od 8.00 do 18.00 hodin bude z důvodu provádění servisních prací na vodovodní síti – výměny nefunkčních armatur přerušena dodávka pitné vody v těchto obcích:

 

  Žerotín, Pňovice, Hnojice, Strukov a Dětřichov.

 

 

 

VHS ČERLINKA s.r.o. zajistí v těchto obcích náhradní zásobování pitnou vodou kontejnery.

 

Program hodů 2016

 

HODOVÉ OSLAVY HNOJICE 2016

 

Zveme Vás na tradiční hodové oslavy v Hnojicích, které proběhnou ve dnech 19. – 21. 8.2016 s tímto programem:

 

PÁTEK 19. 8. 2016 - neoficiální zahájení hodových oslav

 

18.00 hodin      Přátelské posezení na hřišti – bohaté občerstvení, speciality z grilu a udírny, reprodukovaná hudba s promítáním koncertů po setmění

 

 

SOBOTA 20. 8. 2016– oslavy 50. Výročí založení fotbalu v Hnojicích

 

13.30 hodin    Slavnostní zahájení oslav členy okresního fotbalového svazu Olomouc, ocenění členů, kteří se významně podíleli na rozvoji fotbalu

 

14.30 hodin     Fotbalové utkání „starých pánů“ Hnojice – Šternberk

 

16.00 hodin    Mistrovské fotbalové utkání Hnojice – Střeň

 

20.00 hodin   Taneční zábava se skupinou „MOTORS rock“

 

 

NEDĚLE 21. 8. 2016 – oslavy 885. let obce Hnojice

 

12.00 hodin     Otevření stánku s občerstvením na místním hřišti

 

15.00 hodin     Slavnostní zahájení hodových oslav starostou obce

 

15.05 hodin     Vystoupení kulturních souborů spolku „Hagnózek“

 

16.00 hodin    Ukázky hasičů SDH Hnojice a SDH Štěpánov

 

17.00 hodin     Hodová taneční zábava, k poslechu a tanci hraje skupina „Sirius“

 

18.00 hodin    Let horkovzdušným balónem pro účastníky oslav (pouze za vhodného počasí)

 

 

 

VÝSTAVA – MUZEUM v budově MŠ v Hnojicích

 

Ne 21. 8.2016    otevřeno pro veřejnost v době od 10.00  – 18.00 hodin

 

 

VINÁRNA „U Floriánka“ v Hnojicích

 

So 20. 8.2016       otevřeno 12.00 – 22.00 hodin  / vaří se pouze do 20.00 hodin /

 

Ne 21. 8.2016     otevřeno 11.00 – 22.00 hodin / Hodové menu za 89,- Kč – smažený kuřecí nebo  vepřový řízek + bramborový salát /

 

 

Po celou dobu hodových oslav budou na hřišti pouťové atrakce – kolotoče a stánky.

 

Členové Sokola Hnojice mají připraveno bohaté občerstvení, speciality z grilu a udírny a na své si přijde určitě každý milovník dobrého jídla, pití a dobré nálady J

 

Těší se na vás pořadatelé této akce – TJ Sokol Hnojice, Obecní úřad Hnojice, SDH Hnojice          a spolek Hagnózek.

  

O Z N Á M E N Í

 

Dne 20. 7. 2016 bude MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ a.s.

 

provádět servisní práce na vodovodní síti, a proto bude přerušena

dodávka pitné vody v těchto obcích :

 

Pňovice, Žerotín, Strukov, Hnojice a Dětřichov

 

Tato odstávka je naplánovaná od 8:00 hod do 18:00 hod.

Bude zajištěno náhradní zásobování v těchto obcích.

Při příležitosti hnojických hodů se ve dnech

19. – 21. 8. 2016

uskuteční pod záštitou obecního úřadu v Hnojicích

 

Soutěžní výstava fotografií

 

Zveme k účasti všechny amatérské fotografy z Hnojic a okolí, téma je zcela libovolné. Své barevné nebo černobílé fotografie ve velikosti A3 nebo A2 přinášejte do 17. 8. na obecní úřad v Hnojicích.

Každou fotografii zezadu označte jménem, bydlištěm a telefonním číslem autora, popř. emailovou adresou. Počet fotografií od jednoho fotografa max. 5 kusů. Soutěž bude anonymní a autoři vítězných fotografií budou odměněni. 

Pro tisk fotografií je možno využít tiskárnu Budík ve Šternberku, Nádražní 5 (vedle Alberta).

Venkovské trhy Šternberk

Nové fotografie Šibřinek 2016

Fotografie šibřinek konaných dne 19.2.2016 si můžete pohlédnout zde.

 

V pátek 13.5.2016 dopoledne proběhne mimořádný svoz bioodpadu. Další svozové dny budou následovat dle svozového kalendáře zveřejněného na těchto stránkách.

 

 

 

 

SVOZ  ODPADU  Z  OBCE  HNOJICE

******************************

 

Upozorňujeme občany, že obec organizuje sběr velkoobjemového odpadu  z obce pro občany Hnojic. Lisovací vozidlo na  bude přistaveno v naší obci dne  14. 5.2016 ( sobota ), a to u Obecního úřadu v době od 8.00 do 10.00 hodina kapličky v Kukově v době od 10.00 do 12.00 hodin.

 

Objemné odpady jsou výrobky ze dřeva, skla, keramiky, porcelánu, plastů a textilu. Patří sem i starý nábytek a matrace.

 

 

 

 

 

 

Dále oznamujeme občanům, že 14. 5.2016 ( sobota )bude z obce odvážen  nebezpečný  odpad, jako například :

 

- autobaterie, zbytky barev a laků, obaly od barev a laků, rozpouštědla, zářivky a výbojky, staré léky, televizory, ledničky, pračky a jiné elektrospotřebiče, použité oleje, ropné produkty a pneumatiky.

 

Svoz nebezpečného odpadu bude probíhat u Obecního úřadu

 v době od 8.00 do 9.00 hodin.

 

Upozorňujeme občany, že v případě likvidace odpadu obsahujícího azbest je nutné, aby tento odpad byl dovezen zabalený v pevném igelitovém pytli, který musí být řádně zabezpečen. V opačném případě tento odpad nebude odvezen.

 

 

 

 

 

 

 

Dopravní den pro děti

Pohádka Tajuplný zámek v sále OU Hnojice

Zveme všechny děti s rodiči a prarodiči na pohádku Tajuplný zámek na motivy klasických českých pohádek. Představení se uskuteční v neděli 7.2.2016 od 16:00 hodin v kulturním sále OU Hnojice. Vstup pro děti i dospělé zdarma.

Tříkrálová sbírka v obci Hnojice

rok 2016

 

      V obci Hnojice jsou „Tříkrálové sbírky“ již tradicí od roku 2001. Skupinky koledníků navštěvují naše domovy, aby nám přinesly radost a koledovaly pro ty, kteří nemají v životě tolik štěstí – pro lidi staré, opuštěné, nemocné, pro matky s dětmi v tísni a lidi bez domova.

 

Výtěžek z Tříkrálové sbírky, která v naší obci proběhla tento víkend 9. a 10. ledna 2016 činí celkem  16.037,- Kč.

 

Děkujeme Vám za Vaši štědrost, vlídné přijetí koledníků a podporu charitního díla.

 

Ztracený pes

Dobrý den.

V naší obci se o silvestrovské noci zaběhl pejsek plemene tibetský španěl. Polekal se asi rachejtlí a utekl. Pejsek není nebezpečný a slyší na jméno Tomášek. Může být hodně vyplašený. Pokud byste ho někde viděli nebo našli, dejte prosím vědět starostovi nebo přímo majitelům rodině Fišerových naproti kostelu. Je možno podat zprávu i emailem fiserovamagda@seznam.cz

Předem moc děkuji za pomoc a věřím, že se pejska podaří co nejdříve najít.

Provoz Obecního úřadu Hnojice o Vánocích

Upozorňujeme občany, že o Vánocích bude provoz obecního úřadu omezen. Dne 23.12.2015 bude obecní úřad uzavřen, 28.12.2015 bude normální pracovní doba a dne 30.12.2015 bude zkrácená pracovní doba do 12.00 hodin.

Děkujeme za pochopení a přejeme všem občanům Hnojic šťastné a veselé Vánoce.

Srdečně zveme na Mikulášskou besídku 2015

Svoz odpadu v roce 2016

svozový kalendář 2016

Zveme vás na Vánoční výstavu 2015

 

 

 

PŘIPOJENÍ K NOVÉ OBECNÍ KANALIZACI

**********************************

 

Dne 12.10.2015 nabylo právní moci Rozhodnutí o povolení zkušebního provozu stavby "Hnojice - kanalizace a ČOV". Od nabytí právní moci tohoto rozhodnutí je možno připojit se k nové kanalizaci.

 

 

 

Upozorňuji, že připojení musí být provedeno přímo, ne přes septik či jímku. Není možno připojit přepad ze septiku nebo žumpy. Za prvé proto, že je to zakázáno, a za druhé a především proto, že v žumpě či v septiku dochází k hnilobným procesům a odpadní voda ze septiku nebo žumpy by nepříznivě ovlivnila chod čistírny odpadních vod. Ze stejného důvodu se nesmí do nové kanalizace přečerpávat obsah z rušených septiků a žump.

 

 

 

 

Rozsvěcení vánočního stromku 2015

Oblíbené operety a muzikály opět v Hnojicích

Představení se uskuteční v kulturním sále OU Hnojice

v neděli 22.11.2015 v 18:00 hodin.

Pro občany obce Hnojice vstup zdarma.

 

Upozorňujeme, že dne 30.9.2015 dojde v době od 7:30 do 15:00 k plánovanému přerušení dodávky elektrického proudu.

Pozvánka KK Babice

Naši sousedé z Babic zvou všechny hnojické děti i s rodiči či prarodiči na Pohádkový rybník.

Pohádkový rybník Babice

 

HODOVÉ OSLAVY HNOJICE 2015

 

Zveme Vás na tradiční hodové oslavy v Hnojicích, které proběhnou ve dnech 21. – 23. 8.2015 s tímto programem:

 

PÁTEK 21. 8.2015 - neoficiální zahájení hodových oslav

 

18.00 hodin            Přátelské posezení na hřišti – speciality z grilu a udírny

 

                                          reprodukovaná hudba s promítáním koncertů po setmění

 

 

 

SOBOTA 22. 8.2015

 

13.00 hodin           Fotbalové utkání benjamínků

 

14.30 hodin           Fotbalové utkání bývalých hráčů

 

16.00 hodin           Mistrovské fotbalové utkání Hnojice – Střeň

 

20.00 hodin          Hodová zábava se skupinou „MOTORS rock“

 

 

 

NEDĚLE 23. 8.2015

 

12.00 hodin         otevření stánku s občerstvením na místním hřišti

 

16.00 hodin        Vystoupení souboru „Hagnózek“

 

17.00 hodin           Hodová taneční zábava se skupinou „Sirius“

 

 

 

VÝSTAVA – MUZEUM v budově MŠ v Hnojicích

 

So 22. 8.2015    otevřeno pro veřejnost v době od 11.00 – 18.00 hodin

 

Ne 23. 8.2015    otevřeno pro veřejnost v době od 9.00  – 18.00 hodin

 

 

 

VINÁRNA „U Floriánka“ v Hnojicích

 

Pá 21. 8.2015    vinárna uzavřena z důvodu soukromé akce

 

So 22. 8.2015   otevřeno 12.00 – 22.00 hodin  / vaří se pouze do 20.00 hodin /

 

Ne 23. 8.2015   otevřeno 12.00 – 22.00 hodin / Hodové menu za 89,- Kč – smažený kuřecí nebo  vepřový řízek + bramborový salát /

 

 

 

Po celou dobu hodových oslav budou na hřišti pouťové atrakce – kolotoče a stánky.

 

 

 

Členové Sokola Hnojice mají připraveno bohaté občerstvení a na své si přijde určitě každý milovník dobrého jídla, pití a dobré nálady J

 

Těší se na vás pořadatelé této akce – TJ Sokol Hnojice, Obecní úřad Hnojice a Občanské sdružení Hagnózek.

 

Obec Babice zve všechny naše občany na obecní veselici v Babicích

 

VÝZVA

 

pro majitele nemovitostí v obci Hnojice

 

 

 

Vyzýváme majitele RD v naší obci, nechť se dostaví v úřední dny Po, St v době od 8.00 – 11.30 hodin  nebo od 12.30–16.30 hodin do kanceláře OÚ Hnojice k podpisu projektové dokumentace a žádosti o územní souhlas ve věci připojení své nemovitosti k nově vybudované kanalizaci v obci Hnojice.

 

 

INFORMACE O DOČASNÉM UZAVŘENÍ POŠTY HNOJICE

 

 

Z personálních důvodů ( čerpání řádné dovolené pracovnice pošty ) bude v níže uvedených termínech dočasně uzavřena místní pošta v Hnojicích. V těchto termínech není možné z kapacitních důvodů zajistit na poště zástup jiným pracovníkem.

 

 

Pošta bude dočasně uzavřena v termínech:

 

22. 6. – 26. 6.2015

 

20. 7. – 24. 7.2015

 

24. 8. – 28. 8.2015

 

21. 9. – 25. 9.2015

 

 

 

Po dobu uzavření pošty v Hnojicích je možné využívat nejbližší poštu ve Šternberku, u které budou uloženy po dobu uzavření také nedoručené zásilky.

 

Pošta Šternberk 1 ( tel.: 585 094 010 ) má pro veřejnost otevřeno v rozsahu pondělí – pátek 8.00 – 18.00 hodin a v sobotu 8.00 – 12.00 hodin

 

Výstup na Bradlo

Výstup na Bradlo

Moravská národní obec — místní sdružení Uničovsko a oblastní sdružení Haná — po­řádají v sobotu 15. srpna 2015 od 10.00 hodin na památném vrcholu Bradlo V. ROČNÍK SETKÁNÍ MORAVSKÝCH PATRIOTŮ. Srdečně zveme na tento sraz všechny opravdové patrioty, lidi dobré vůle, kterým nechybí hrdost na historii, kulturu a tra­dice naší rodné země Moravy.

http://zamoravu.eu/2015/08/putovani-moravou-vystup-na-bradlo-15-8-2015/

Rockové Hnojice

1.Rockové Hnojice

 

Promítání koncertu:

Iron Maiden

 

Kde: Hnojice hřiště

 

Kdy: 25.7.2015 v 20:00

 

Občerstvení zajištěno.

 

Vstupné 50 Kč.

 

Dechovky Liboš

 

 

 

SVOZ  ODPADU  Z  OBCE  HNOJICE

******************************

 

Upozorňujeme občany, že obec organizuje sběr objemného odpadu  z obce pro občany Hnojic. Sběrné kontejnery budou přistaveny v naší obci dne  23.5.2015 ( sobota )na dvou stanovištích, a to u kapličky v Kukově a u Obecního úřadu v době od 8.00 do 12.00 hodin.

 

Objemné odpady jsou výrobky ze dřeva, skla, keramiky, porcelánu, plastů a textilu. Patří sem i starý nábytek a matrace.

 

 

  

 

Dále oznamujeme občanům, že 23.5.2015 ( sobota )bude z obce odvážen  nebezpečný  odpad, jako například :

 

- autobaterie, zbytky barev a laků, obaly od barev a laků, rozpouštědla, zářivky a výbojky, staré léky, televizory, ledničky, pračky a jiné elektrospotřebiče, použité oleje, ropné produkty a pneumatiky.

 

 

 

 

 

Svoz nebezpečného odpadu bude probíhat u Obecního úřadu a přesná doba svozu bude upřesněna obecním rozhlasem.

 

 

 

 

 

probíhat v době

od 8.00 hodin do 9.00 hodin.

 

 

                                                                       

  

                                                                              

   

UPOZORNĚNÍ  NA  PLÁNOVANOU  ODSTÁVKU  VODY

   

Dne 14. 5. 2015  bude  naše společnost  provádět servisní práce na vodovodní síti

(nové vystrojení armaturních šachet)  na přivaděči Litovel – Březové.

   

Z tohoto důvodu  bude dne 14. 5. 2015   plánovaná odstávka  dodávky pitné vody

od  7:00 hod  -   16:00 hod

   

Odstávka se týká těchto obcí:

BŘEZOVÉ,   PŇOVICE,   ŽEROTÍN,   STRUKOV ,   HNOJICE  A  DĚTŘICHOV.

   

Náhradní zásobování bude zajištěno cisternami.

 

Ing. Helena Stoupová

Prokuristka společnosti

  

Vyřizuje:  Kryl Jiří,  tel.: 603 837 288

V březnu zahajuje v Babicích svoji činnost kroužek Mladý kynolog. Děti se zde pod vedením zkušených cvičitelek kynologie naučí pečovat o psa, naučí se ho vychovávat a cvičit, a to vše za použití pozitivního přístupu, kdy je pejsek cvičen nikoliv tresty, ale za pomoci pozitivní motivace. Díky tomuto přístupu je pes mnohem ovladatelnější, lépe se učí a mnohem lépe spolupracuje se svým lidským partnerem.

Kroužek Mladý kynolog

Ztratil se kocour.

 

Kocourek byl zachráněn. Děkujeme.

 

Ztratil se kocour - pomožte

Pozor změna!!!

Upozorňujeme občany, že v rámci zajištění kvalitnějších služeb pro občany Česká pošta upravila provozní dobu na poště v Hnojicích, a to takto:

Po, St, Pá        - 14:00 - 17:00
Út, Čt              -   9:00 - 12:00

 

                                                                            

UPOZORNĚNÍ  NA  PLÁNOVANOU  ODSTÁVKU  VODY

 

Dne 17. 3. 2015  bude  Moravská vodárenská, a.s. provádět servisní práce na vodovodní síti 

(nové vystrojení armaturních šachet)  na přivaděči Litovel – Březové.

 

Z tohoto důvodu  bude dne 17. 3. 2015   plánovaná odstávka  dodávky pitné vody

od  6:30 hod  -   20:00 hod 

 

Postup prací:  

6:30                            uzavření vody

6:30 –   9:00              vypouštění vody

9:00 – 14:00             provedení montážních prací

14:00- 17.00             napouštění, odkalení

17:00- 20:00             časová rezerva

   

Odstávka se týká těchto obcí:

 

BŘEZOVÉ,   PŇOVICE,   ŽEROTÍN,   STRUKOV,   UNČOVICE,   HNOJICE   A   DĚTŘICHOV.

 

Náhradní zásobování bude zajištěno cisternami.

 

 

Ing. Helena Stoupová

Prokuristka společnosti

 

 

Vyřizuje:  Kryl Jiří,  tel.: 603 837 288

 

Jak přispět do sbírky ve prospěch obětí požáru v Hnojicích č.p. 129:

 

1) Převodem na účet u KB číslo: 107-9365290267/0100 – účet jen pro sbírku, netřeba uvádět variabilní, konstantní ani specifický symbol - přispět lze pouze do 28.2.2015

 

2) Vložením hotovosti do zapečetěné pokladničky na Obecním úřadě v Hnojicích v pracovní době OU - přispět lze pouze do 28.2.2015

 

3) Vložením hotovosti do zapečetěné pokladničky, kterou přinesou členové Sboru Dobrovolných Hasičů Hnojice do každé domácnosti dne 24.1.2015 od 10:00 hodin

 

Veřejná sbírka ve prospěch obětí požáru v Hnojicích č.p.129

 

Jak jistě všichni víte, došlo na Nový rok v Hnojicích k požáru. Zcela vyhořel dům č.p.129.  Hodně se o tom mluví a píše i v médiích. V den požáru přišli naši dobrovolní hasiči s myšlenkou uspořádat sbírku na pomoc postiženým. Tuto sbírku schválilo zastupitelstvo obce na svém mimořádném zasedání v neděli večer, pracovníci obce v pondělí zajistili podání oznámení o veřejné sbírce a pracovníci krajského úřadu vyřídili vše v maximální rychlosti. Ode dneška 6.1.2015 do 28.2.2015, mohou všichni zájemci začít přispívat na pomoc vyhořelým na účet 107-9365290267/0100 založený pro tuto sbírku u Komerční banky, která účet pro tuto sbírku zřídila bezplatně, aby všechny vybrané prostředky mohly být předány na pomoc. Na účet mohou přispívat občané odkudkoliv, z celého světa, není třeba uvádět žádný variabilní nebo konstantní symbol, účet je založen jen pro účel sbírky.

 

Od 7.1.2015 do 28.2.2015 bude také umožněno přispět do pokladničky, umístěné na obecním úřadě, a v průběhu ledna místní dobrovolní hasiči uspořádají sbírku do pokladniček, kdy obejdou všechny domy v obci. Tato sbírka proběhne v sobotu 24.1.2015 od 10:00 hodin. Na příštím zasedání zastupitelstva obce navrhnu, aby stejně jako při minulé takovéto sbírce obec přispěla do sbírky stejnou částkou, jaká bude vybrána od jednotlivých občanů.

 

Za vaši pomoc jménem postižené rodiny předem děkuji.

 

Libor Kašpárek, starosta obce

 

Svoz odpadu v roce 2015

Svoz odpadu 2015

Zveme všechny děti, rodiče i prarodiče na pohádku O zlé královně, která bude odehrána v kulturním sále Obecního úřadu v neděli 22.2.2015 v 17:00 hodin

OBČANSKÉ SDRUŽENÍHAGNÓZEK VE SPOLUPRÁCI S OBECNÍM ÚŘADEM V HNOJICÍCH

 

VYHLAŠUJE V RÁMCI VÁNOČNÍ VÝSTAVY

 

 

 

SOUTĚŽ nejen PRO DĚTI

 

 

O NEJKRÁSNĚJŠÍ

HVĚZDU

 

 

KATEGORIE 0 – 6 roků

 

                           7 – 10 roků

 

                           11 – 100 roků

 

                 

 

výrobky budou hodnotit návštěvníci vánoční výstavy

 

 konec hlasování je ve čtvrtek 1.1.2015

 

VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ BUDE V PÁTEK 2.1.2015 v 15 hod.

 

 

 

oceněna budou první tři místa v každé kategorii

 

výherci získají zajímavé ceny

 

své výrobky můžete odevzdávat na obecním úřadě v Hnojicích

 

ke každému výrobku přiložte prosím lístek se jménem a věkem dítěte

Vánoční výstava

Zveme všechny občany na hudebně zábavný pořad:

Víno, ženy, zpěv a láska

Mikulášská besídka 2014

Mikulášská besídka 2014

!!! POZOR !!! ČEZ VYPÍNÁ PROUD V CELÉ OBCI !!! POZOR !!!

ČEZ vypíná v celé obci proud

Kanalizace a ČOV

 

Upozornění pro všechny, kdo chtějí vědět, jak hluboko bude kanalizace před jejich domem, je na internetových stránkách naší obce pod záložkou „Informace pro občany“ záložka „Kanalizace a ČOV“ zveřejněna mapka v .pdf formátu, kde jsou hloubky uvedeny.

http://www.hnojice.cz/stahnout/1406137666-Situace_hloubky.pdf

Na stejné místo budeme postupně přidávat další dokumenty ke stavbě kanalizace.

 

 

 

 

OBEC  HNOJICE          

Obecní úřad Hnojice,  č.p. 117,  785 01  Šternberk                                                

Pozvánka na prezentaci výstavby kanalizace v Hnojicích

 

Dobrý den, vážení spoluobčané.

 

Jak jsem Vás informoval v posledním čísle Hnojického expresu, podařilo se nám zajistit dotaci na výstavbu nové kanalizace a čistírny odpadních vod. Byl vybrán i zhotovitel akce a v říjnu začne výstavba kanalizace.

Abyste všichni měli informace o tom, jak bude stavba kanalizace probíhat, jakým způsobem a v jakém časovém harmonogramu, domluvil jsem se stavební firmou, která bude akci provádět, a se zástupci projektanta domovních přípojek prezentaci, kde budete seznámeni s průběhem výstavby i s podmínkami připojení Vašich domů k nově budované kanalizaci.

Dovolte mi tedy, abych Vás pozval na setkání s představiteli zhotovitele firmy HOCHTIEF a projekční firmy AQUA PROCON a prezentaci výstavby kanalizace v obci Hnojice, která proběhne dne 18.9.2014 v 17:00 hodin v místní Sokolovně.

Těším se na hojnou účast, neboť výstavba kanalizace je velkou a významnou akcí, která se dotkne nás všech, a nyní máte možnost seznámit se se všemi detaily výstavby přímo od stavebníka a projektanta.

 

 

 

Libor Kašpárek

Starosta obce Hnojice

 

 

 

 

 

 

OBEC HNOJICE

 

Program hodových oslav 2014

 

Pátek 15.8.2014 neoficiální zahájení hodů

od 18:00 posezení rodáků a přátel obce Hnojice na místním hřišti

od 20:00 bude tamtéž k poslechu a tanci hrát reprodukovaná hudba

 

Sobota 16.8.2014

12:00 bude otevřeno občerstvení na místním hřišti

13:30 tradiční hodový fotbalový zápas „starých pánů“ Hnojice

15:30 soutěžní fotbalový zápas proti SK Králová

20:00 taneční zábava se skupinou PANDORA

 

Neděle 17.8.2014 – hlavní den hodových oslav

08:30 slavnostní mše v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Hnojicích

Po mši svaté do 12:00 hodin proběhne u kostela „Posezení pod lipami“ s drobným občerstvením a nafukovací hrad pro děti zdarma

 

Program na místním hřišti:

12:00 bude otevřeno občerstvení

15:00 vystoupení souboru Hagnózek

16:00 zahájení hodové taneční zábavy se skupinou SIRIUS

17:00 velké překvapení (dle přízně počasí)

 

Výstava „Obrazy a fotografie umělců z okolí“

Čt 18:00 – vernisáž výstavy s doprovodným programem

Pá 17:00 – 20:00 hodin

So 13:00 – 20:00 hodin         

Ne 10:00 – 18:00 hodin

 

Po celou dobu hodových oslav budou na hřišti kolotoče a další zábavné atrakce pro děti i pro dospělé. Sokolové mají připraveno bohaté občerstvení a specialitou letošních hodů bude po loňském velkém úspěchu opět stánek s vynikající medovinou různých příchutí a tajemnými elixíry z všelijakých bylin a jiných surovin. Na své si přijde určitě každý milovník dobrého jídla, pití a dobré nálady.

 

  Sokol Hnojice

 

Charitativní festival na boj proti rakovině

Zveme všechny na Rockové léto v Července, které pořádá občanské sdružení ARCUS - ONKO CENTRUM. Výtěžek akce půjde na boj proti rakovině.

Vedení obce Hnojice také vyjadřuje hlubokou soustrast rodinám a pozůstalým po čtyřech vojácích Armády ČR, kteří byli dne 8. července zavražděni teroristou při plnění bojových povinností v rámci alianční mise v Afganistánu. Čest jejich památce.

Pozvánka na dětský den 2014

Dětský den 2014

Svoz odpadu 2014

Starosta a kronikář obce Hnojice spolu se starostou SDH Hnojice zvou všechny občany naší obce na pietní akt - připomenutí si 69.výročí konce II.světové války. Ve středu 7.5.2014 v 18:00 hodin proběhne položení květin u pomníčku padlých hnojických občanů v parku na náměstí. Poté půjde průvod na místní hřbitov a odsud do Hájku, kde hasiči připraví pro děti táborový oheň a opékání špekáčků. Pro děti bude špekáček, pečivo a pití zajištěno.

 

Nové fotografie Šibřinek 2014

Fotografie šibřinek konaných dne 28.2.2014 si můžete pohlédnout zde.

Sibrinky 2014

 

ODVOZOVÉ DNY TUHÉHO DOMOVNÍHO ODPADU V ROCE 2014

 

 

 

V roce 2014 bude odvozovým dnem každý druhý čtvrtek, a to následovně :

 

I. pololetí roku 2014:

 

2.1., 16.1., 30.1., 13.2., 27.2., 13.3., 27.3., 10.4., 24.4., 8.5., 22.5., 5.6., 19.6.2014

 

 

II. pololetí roku 2014:

 

3.7., 17.7., 31.7., 14.8., 28.8., 11.9., 25.9., 9.10., 23.10., 6.11., 20.11., 4.12., 18.12.2014

 

 

Případné změny budou včas zveřejněny !!!

 

Termíny jarního a podzimního svozu objemného a nebezpečného odpadu v roce 2014:     24. 5.2014   a   11.10.2014

 

 

U P O Z O R N Ě N Í :

 

Dle čl. 5 (Splatnost poplatku) OZV č. 1/2012, o místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů upozorňujeme občany, že poplatek na úhradu nákladů za svoz, třídění a likvidaci SKO je splatný ve 2 stejných splátkách, vždy nejpozději do 30.4. a do 31.8. příslušného kalendářního roku v kanceláři OÚ Hnojice.

 

Velikonoční výstava 2014

 

Tříkrálová sbírka v obci Hnojice - rok 2014

  

      V obci Hnojice jsou „Tříkrálové sbírky“ již tradicí od roku 2001. Skupinky koledníků navštěvují naše domovy, aby nám přinesly radost a koledovaly pro ty, kteří nemají v životě tolik štěstí – pro lidi staré, opuštěné, nemocné, pro matky s dětmi v tísni a lidi bez domova.

Výtěžek z Tříkrálové sbírky, která v naší obci proběhla tento víkend 4. a 5. ledna 2014 činí celkem  12.689,- Kč.

 

Děkujeme Vám za Vaši štědrost, vlídné přijetí koledníků a podporu charitního díla.

Zveme všechny děti i jejich rodiče a prarodiče. Přijďte se podívat na rozmarnou pohádku Nebojsa v čarovném lese. Vstup pro občany Hnojic zdarma.

Pohádka o Nebojsovi

Pohádka bude odehrána v neděli 19. ledna 2014 v 17:00 hodin v kulturním sále OÚ Hnojice

Nový hasičský vozík zakoupený s podporou Olomouckého kraje

V letošním roce byl s příspěvkem Olomouckého kraje zakoupen nový hasičský vozík pro zásahovou jednotku požární obrany obce

Mikuláš 2013

Obec Hnojice zve všechny své občany na pásmo operetních melodií v podání sólistů Národního divadla moravskoslezského v Ostravě.

Obnova sochy Sv.Panny Marie za podpory Olomouckého kraje

V uplynulých dvou letech probíhala na náměstí rekonstrukce sochy patronky našeho kostela Sv.Panny Marie. Tato rekonstrukce se oba roky uskutečnila za finanční podpory Olomouckého kraje.

Pozvánka na brigádu v Hájku

Zveme Vás na hnojické Hody :-)

 

Plakát naleznete zde - klik.

memoriál

 

Občanské sdružení Diakonie Broumov – nezisková organizace, která poskytuje sociální služby pro občany z okraje společnosti – materiální pomoc sociálně potřebným, azylové ubytování i pracovní příležitost.

 Více na  www: diakoniebroumov.org

 

VYHLAŠUJE VE SPOLUPRÁCI S OÚ HNOJICE

 

MIMOŘÁDNOU  S B Í R K U  Na  pomoc oblastem postiženýM povodněmi

 

 

Ø                    Jakékoliv ošacení  /dámské, pánské,dětské/

Ø                    Lůžkoviny, prostěradla, ručníky, utěrky, záclony

Ø                    Přikrývky, polštáře a deky

Ø                    Obuv (veškerou nepoškozenou)

Ø                    Spodní prádlo, ponožky

Ø                     Domácí potřeby-nádobí bílé i černé, skleničky (vše nepoškozené )

Ø                    Hračky – nepoškozené a kompletní

 

 

Sbírka se v naší obci uskuteční :

 

dne:                    ve středu 12. června 2013

 

čas:                     10:00 – 11:30, 12:30 – 17:00 hod

 

místo:                 kulturní sál OÚ Hnojice

 

Věci prosíme zabalené do igelitových pytlů či krabic, aby se nepoškodily při transportu. Jestliže pytle nemáte, budou k dispozici u pracovnic obce, které budou Vaše dary na obecním úřadě přijímat.

 

Děkujeme za Vaši pomoc.

 

Bližší informace Vám rádi sdělíme:

tel. Diakonie Broumov : 224 316 800, 224 317 203

tel. OU Hnojice : 585 380 328

Dechovky Liboš 2013

Dne 6.5.2013 vzpomeneme 68. výročí osvobození naší obce a 8.5. celé naší vlasti od fašismu a připomeneme si konec 2. světové války.

U této příležitosti položí představitelé obce spolu se zástupci místních občanských sdružení a spolků 8. května v 10,00 hodin kytici k pomníku obětem 2. světové války. Poté bude položena kytice k pomníčku padlých tankistů u silnice do Lužic.

Vzpomeňte s námi památky těch, kdo za naši svobodu položili své životy.


ODVOZOVÉ  DNY  TUHÉHO  DOMOVNÍHO  ODPADU  V ROCE  2013  ______________________________________________________________

V roce 2013 bude odvozovým dnem každý druhý čtvrtek, a to následovně :

   I. pololetí roku 2013 :

  2.1., 16.1., 30.1., 13.2., 27.2., 13.3., 27.3., 11.4.,  25.4., 9.5., 23.5., 6.6., 20.6.2013

   II. pololetí roku 2013 :

   4.7., 18.7., 1.8., 15.8., 29.8., 12.9., 26.9., 10.10., 24.10., 7.11., 21.11., 5.12. a 19.12.2013.

Případné změny budou včas zveřejněny  ! ! !


Termíny jarního a podzimního svozu objemného a nebezpečného odpadu v roce 2013 :       4. 5.2013   a   12.10.2013


U P O Z O R N Ě N Í :
= = = = = = = = = =
Dle čl. 5 ( Splatnost poplatku ) OZV č. 1/2012, o místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů upozorňujeme občany, že poplatek na úhradu nákladů za svoz, třídění a likvidaci SKO je splatný ve 2 stejných splátkách, vždy nejpozději do 30.4. a do 31.8. příslušného kalendářního roku v kanceláři OÚ Hnojice.

 

Fotografie ze silvestrovského setkání občanů v Olomouckém deníku

Olomoucký deník, který se zajímá o život v regionech Olomoucka, zveřejnil fotografie ze silvestrovského setkání občanů na náměstí v Hnojicích. Toto setkání se stalo již tradicí, letos se na náměstí sešlo více než 160 lidí, kteří si navzájem popřáli do nového roku 2013 a společně sledovali ohňostroj. Fotografie z Olomouckého deníku si můžete prohlédnout na odkaze zde: http://olomoucky.denik.cz/galerie/fotili-jste-silvestr.html?mm=4214260

Zajímavostí na těchto fotkách je čas - na fotoaparátu je totiž nastaven čas letní :-)

Nová pohlednice ve fotogalerii

Hagnózek Hnojice - Jan Hubáček - 2012

 

Celá fotogalerie

Fotky z hodů

Do fotogalerie vloženy nové fotografie z hodů 2012. Foto M.Fišer

Fotky z oslav Sokola

Do fotogalerie vloženy fotky z oslav Sokola v naší obci. Foto Miloš Fišer.

Možnost zapůjčení "flešky" k dalšímu využití.

Nový mapový portál Hnojice

Víte, jaká je vzdálenost od vjezdu obce od Lužic po výjezd na Žerotín? 890 m. Nebo od vjezdu od Mladějovic po výjezd na Liboš? 1.000 m. Či totéž od Huzové na Újezd? 1.200 m.

Nevěříte? Můžete si to ověřit na novém mapovém portálu Hnojic, který si spustíte na úvodní stránce kliknutím na banner na spodní straně nebo na spodní straně záložky Aktuality, a teď nejrychleji přímo v tomoto článku. Již nyní tam získáte spoustu zajímavých a užitečných informací.

Do budoucna bychom tento portál rádi využili mnohem více pro potřeby občanů i OÚ přidáním kompletního přehledu o inženýrských sítích, územního plánu přímo do mapy, přehledu o evidenci majetku obce a dalších, takže každý občan by se mohl kdykoliv podívat, jaké sítě mu vedou okolo pozemku či v jeho blízkosti, jaké číslo má světlo, které v jeho ulici nesvítí, aby jej mohl nahlásit, podívat se doma na počítači do územního plánu, jestli na zahradě může postavit domek pro děti nebo třeba voliéru pro ptáky a nebo spoustu jiných užitečných informací.

Jak takový funkční geoportál může vypadat po několika letech práce se můžete podívat na stránkách Klecan, které jej využívají dlouhodobě - http://www.geosense.cz/geoportal/klecany/ nebo obce stejné velikosti Ostrovačic, které jsou také již hodně daleko před námi - http://www.geosense.cz/geoportal/ostrovacice/

Mapový portál pro Hnojice

Jak pomohla Evropská unie a Evropský sociální fond naší obci

Jak pomohla EU a Evropský sociální fond naší obci

Přerušení dodávky pitné vody

VHS Čerlinka upozorňuje občany, že dne 22.2.2013 bude od 8:00 do  12:00 hod přerušena dodávka vody z důvodu opravy poruchy v obci Žerotín.

Děkujeme za pochopení.

Prodej vánočních kaprů v Hnojicích

Prodej kaprů

Pozvánka na Vánoční výstavu

Vánoční výstava

Pozvánka na Mikuláše 2012

Mikuláš 2012

Pozvánka na večer s operetou

Zveme všechny občany na toto jedinečné vystoupení vynikajících umělců Národního divadla v Ostravě a Slezského divadla v Opavě. Vstupné je pro občany Hnojic zdarma.

Výsledky hlasování ve volebním okrsku obce Hnojice

Výsledky hlasování ve volebním okrsku obce Hnojice

 

Volby do zastupitelstva Olomouckého kraje, konané ve dnech

12. a 13. října 2012

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

Z celkového počtu 490 voličů se k výše uvedeným volbám dostavilo 181 voličů, což znamená 36,9%.

 

 

 

Hlasování pro politické strany, politická hnutí a koalice ve volebním okrsku, seřazené podle počtu hlasů :

 

1.     TOP 09 a Starostové pro Olomoucký kraj                    34 platných hlasů

2.     Občanská demokratická strana                                  26 platných hlasů

3.     Česká strana sociálně demokratická                           24 platných hlasů

4.     Koalice pro Olomoucký kraj společně se starosty         21 platných hlasů

5.     Komunistická strana Čech a Moravy                           17 platných hlasů

6.     Strana Práv Občanů ZEMANOVCI                               12 platných hlasů

7.     Moravané                                                                 8 platných hlasů

8.     NEZÁVISLÁ VOLBA                                                    6 platných hlasů

9.     Strana svobodných občanů                                         5 platných hlasů

10.Dělnická strana sociální spravedlnosti                          4 platné hlasy

    11. NEZÁVISLÍ                                                               4 platné hlasy

    12. Česká pirátská strana                                                3 platné hlasy

13.SUVERENITA–Blok Jany Bobošíkové–ZMĚNA PRO OLOM.KRAJ  

………………………………………………………………………          2 platné hlasy

14.REPUBLIKÁNSKÁ STRANA ČECH, MORAVY A SLEZSKA    2 platné hlasy

15.Koruna Česká (monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska)  

……………………………………………………………………...          1 platný hlas

 

Cvičení vzdušných sil NATO

Cvičení vzdušných sil NATO

Hody 2011 slovem a fotografiemi

Pod záložkou "Ke stažení" je v odstavci "Ostatní" obrázková publikace pod názvem Oslavy 880 let obce Hnojice, kde si můžete připomenout hodové oslavy 2011.

Pozvánka na hody

Kliknutím na plakát jej otevřete ve větším okně ve formátu .pdf

Pozvánka na koncert Spirituál kvintetu.

Vstupenky v předprodeji v kanceláři OÚ Hnojice ve dnech 6.-8.8. a 13.-17.8.2012

Prohlídky fary v době hodů

Pozvánka na Štěpánovské hody

Starosta Štěpánova zve všechny občany naší obce na tradiční Štěpánovské hody, které se konají ve dnech 10.-12.8.2012. Plakát s bližšími podrobnostmi naleznete zde: http://www.hnojice.cz/stahnout/1344246255-step.hody2012.pdf

Občanské sdružení Základna Hnoyland a Obec Hnojice pořádají:

dětský den na Základně

Dětské tábory 2012

V letošním roce se nám znovu podařilo dohodnout s organizací Duha 7KOSTKA, že se Hnojické děti budou moci zúčastnit na některém letním dětském táboře pořádaném touto organizací. Chcete-li tedy aby se vaše dítě o prázdninách bezpečně pobavilo v kolektivu svých vrstevníků, máte možnost vybrat si ze tří táborů, z nichž jeden je dokonce pořádán u moře v Itálii.

tradičně ve Spálově 

Nově v Horním Žlebu

A nejnověji i u moře v Itálii

Dne 6.5.2012 vzpomeneme 67. výročí osvobození naší obce a 8.5. celé na39 vlasti od fašismu a připomeneme si konec 2. světové války. 

U této příležitosti položí představitelé obce spolu se zástupci místních občanských sdružení a spolků 6. května v 10,00 hodin kytici k pomníku obětem 2. světové války. Poté bude položena kytice k pomníčku padlých tankistů u silnice do Lužic.

 

Vzpomeňte s námi památky těch, kdo za naši svobodu položili své životy.

 ZÁPIS DĚTÍ DO MATEŘSKÉ ŠKOLY SE KONÁ VE ČTVRTEK 26.4.2012 OD 10.30 HODIN DO 12.00 HODIN

!POZOR POZOR! Svoz nebezpečného odpadu bude od 10 do 11 hodin od obecního úřadu.

Ekologické aktivity Sluňákova

Na přelomu dubna a května pořádá Sluňákov - centrum ekologických aktivit města Olomouce, dvě zajímavé akce - Ekologické dny a Ekojarmark. Bližší program zobrazíte kliknutím na následující odkaz - http://www.hnojice.cz/stahnout/1333547461-ekodny.doc případně přímo na stránkách Sluňákova http://www.slunakov.cz/

 

Pozor! Důležité upozornění pro rodiče dětí cestující do ciziny!

Pro ty, pro koho jsou písmenka na obrázku příliš malá, je stejný dokument ve formátu .pdf uložen tady: http://www.hnojice.cz/stahnout/1332835500-zapis_deti_v_pasu.pdf

Svozové dny TKO

Hodina Země - videoklip

Kliknutím na obrázek níže se Vám otevře videoklip k Hodině Země s českými titulky

Hodina Země 2012

Vážení spoluobčané.

V sobotu 31. 3. od 20:30 do 21:30 proběhne již  šestý ročník celosvětové akce na podporu ochrany klimatu, Hodina Země 2012. Jde o symbolické hodinové vypnutí veřejného osvětlení, zhasnutí dominant, osvětlení budov města i firem či zhasnutí v domácnostech. Zhasnutím se Hnojice připojí k cca 6 000 městům a mnoha milionům lidí po celém světě. Dáme tak najevo, že si uvědomujeme svoji odpovědnost za budoucnost naší Země. Dovolujeme si oslovit i naše občany, aby se k této iniciativě připojili symbolickým hodinovým zhasnutím světel ve svých domácnostech. Hodina Země 2012 bude patrně opět největší světovou událostí se zapojením veřejnosti.

Hodina Země letos poprvé dosáhne až do vesmíru. Astronaut Mezinárodní vesmírné stanice Andre Kuipers bude 31. března z vesmíru sledovat postupné zhasínání světel napříč zeměkoulí. Svůj zážitek se ostatním lidem pokusí předat pomocí fotografií a živých komentářů. „Neexistuje lepší způsob, jak zvýšit povědomí o budoucnosti nejkrásnější planety ve vesmíru!“ tvrdí nadšený Kuipers.

První ročník Hodiny Země se datuje k 31. březnu 2007, když více než 2,2 miliónu domácností a firem v australském Sydney zhaslo na hodinu svá světla. Ve svém čtvrtém roce se Hodina Země 2010 zapsala do historie jako dosud nejrozsáhlejší dobrovolná akce vůbec. Svá světla vypnulo 4 616 měst v 128  zemích včetně 9 z 10 nejlidnatějších velkoměst. Mezi světově známými stavebními památkami, které podpořily akci zhasnutím, byla např. sfinga a pyramidy v Gíze, socha Krista Spasitele v Riu de Janeiru nebo pařížská Eiffelovka. Nejvýznamnější budovy a stavby napříč Evropou, Asií, Pacifikem, Středním Východem i oběma americkými kontinenty zůstaly potemnělé. V Česku se zapojilo 34 obcí a měst, 35 firem a společností a pomocí Facebooku přes 20 000 lidí.  V den konání akce vzrostla návštěvnost stránek Hodiny Země na 100 000 lidí.

V Roce 2011 se již k této akci připojily i Hnojice jako první obec v našem regionu a jedna z prvních obcí v Olomouckém kraji. Celkem se v roce 2011 k Hodině Země přidalo po celém světě přes 5 200 měst ve 134 zemích a kampaň zasáhla více než 1,8 miliardy lidí. V České republice se happeningu zúčastnilo 134 měst a obcí, 60 firem a tisíce jednotlivců.

Hodina Země probíhá symbolickým hodinovým zhasnutím světel, ať již veřejného osvětlení, nasvícení památky, štítu firmy, nebo vlastního obýváku. Tento jednoduchý, ale přitom viditelný čin je signálem pro veřejné činitele, že je třeba věnovat více pozornosti ochraně životního prostředí, zejména ochraně klimatu

Aktuální informace o kampani, včetně fotografií a shrnutí dění v uplynulých letech, získáte na www.hodinazeme.cz nebo na mezinárodní stránce www.earthhour.org.

Yvonna Gaillyová, ředitelka Ekologického institutu Veronica, k této akci říká: „Hodina Země samozřejmě nespočívá jen v sobotním happeningu. Ten má být hlavně symbolickým aktem uvědomění si dopadu našeho počínání na Zemi a stanovení si závazků, které hodláme v budoucnu naplnit. Připojte se k Hodině Země a ukažte, že vám není lhostejná budoucnost naší planety – udělejte něco navíc.“

Hodina Země 2012 je důležitou výzvou pro každé město, obec či firmu, aby převzaly zodpovědnost a sehrály tak svou roli při zajištění trvale udržitelné budoucnosti. Výzva, kterou pro lidstvo, pro státy, města, podniky i jednotlivce znamená klimatická změna, vyžaduje trvalou aktivitu a  rychlý obrat k nízkouhlíkové ekonomice.

Vážení občané, zapojili jsme i Hnojice do této celosvětové akce. V sobotu 26.3. jsme si udělali generálku a cvičně vypli veřejné osvětlení, tuto sobotu to již bude „na ostro“. Oslovil jsem i starosty okolních obcí, aby se i oni připojili, a oslovuji tímto i Vás: Připojte se prosím i Vy. Zhasněte na hodinu – Hodinu Země – v sobotu 31. 3. 2012 ve 20:30 i svá světla. Prostřednictvím stránky www.earthhour.org se o naší aktivitě dozví celý svět. Připojte se i vy.

Libor Kašpárek, starosta obce

 

 

Velikonoční soutěž pro děti

Pozvánka na Velikonoční výstavu

SOKOLSKÉ ŠIBŘINKY

SDH

SDH Hnojice - nábor nových členů

Porucha veřejného osvětlení na Olomoucké ulici a v Kukově

Ve středu 4.1. došlo k výpadku veřejného osvětlení v Kukově a na Olomoucké ulici. Obecní zaměstnanec ve večerních hodinách po nahlášení poruchy zjistil, že se světla nedají znovu zapnout. Proto ve čtvrtek dopoledne starosta kontaktoval techniky z firmy, která se stará o obecní veřejné osvětlení. Ti bohužel byli zaneprázdněni odstraňováním poruch způsobených sněhovou kalamitou, takže se dostavili do obce až v 19 hodin. Zjistili, že ze strany společnosti ČEZ došlo k výměně hodin v rozvaděči veřejného osvětlení v Kukově. O této výměně jsme nebyli informováni, takže jsme o ní nevěděli. V tuto chvíli (20:15 hodin 5.1.) po více než hodině telefonátů s různými operátory poruchové linky společnosti ČEZ byla porucha přijata a bylo slíbeno její odstranění. Věřím, že se vše podaří a již zítra bude veřejné osvětlení v Kukově a na Olomoucké zase fungovat.

Tříkrálová sbírka 2012

tříkrálová sbírka

VÁNOČNÍ PÍSNĚ A KOLEDY

Varování hasičů

Úřední hodiny přes vánoční svátky 2011

pondělí              26.12.2011                  státní svátek, zavřeno

středa                28.12.2011                  běžná pracovní doba

pondělí               2.  1.2012                    dovolená, zavřeno

 

Mikulášská nadílka

Mikulášská nadílka

Kultura

Nestárnoucí operetní melodie

Stálá historická expozice

Stálá historická expozice o historii Hnojic, obohacená o výstavu starých úmrtních oznámení bude pro veřejnost otevřena


30.10.2011 / neděle / v době od 13.00 – 18.00 hodin

v budově Mateřské školy v Hnojicích

/ vchod ze zahrady MŠ /

POL Oldřich, kronikář obce

 

Televizní vysílání DVB-T

Upozornění

Muzeum

Kronikář obce pan Oldřich Pol oznamuje občanům, že v neděli 28. srpna bude opět otevřeno muzeum v budově MŠ, a to v době od 13. do 16. hodin. Tímto jste všichni srdečně zváni k prohlídce krásné historické expozice.

Pozvánka na Oslavy 880 let obce Hnojice spojené s hodovými oslavami

Obec Hnojice a Tělocvičná jednota Sokol Hnojice zvou všechny občany na Hnojické hody, jejichž součástí budou v letošním roce i Oslavy 880 let obce Hnojice. Tyto oslavy i hody se letos konají za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje.

V pátek 19. srpna v 18 hodin začíná na místním hřišti posezení občanů s představiteli obce, po němž ve 20 hodin bude hrát skupina Beta hudbu 60. a 70. let k poslechu i tanci. K tradičnímu pátečnímu občerstvení přibudou ještě pečené makrely. Ve stejnou dobu, tedy od 20. hodin budou v restauraci Základna hrát k tanci a poslechu Piňovští kanci. Restaurace Základna tradičně připravila po celé hody bohaté občerstvení a také čtyři druhy piva – Svijany, Černá hora, Bernard a Budvar.

Sobota se ponese v duchu oslav 45. let založení hnojického fotbalového oddílu a také v duchu kulturním. Fotbal svůj svátek oslaví hned třemi zápasy na fotbalovém hřišti – ve 12:30 začne zápas mužů nad 50 let Hnojice – Šternberk, ve 13:30 tradiční hodový zápas „starých pánů“ Hnojice – Štěpánov a v 15:00 mistrovské utkání Hnojice – Drahanovice. Sobotní kulturní program začne ve 13:00 hodin slavnostním otevřením nově vybudované Stálé expozice o historii Hnojic v budově MŠ, bude pokračovat ve 13:30 otevřením výstavy na OÚ a vyvrcholí v 17:00 hodin v Sokolovně divadelním představením Divadla Tramtárie pro děti i pro dospělé „O človíčkovi“ a v 18:00 prohlídkou kostela Nanebevzetí Panny Marie s komentářem znalce. Dalším bodem sobotního programu hodů bude taneční zábava se skupinou Pandora od 20:00 hodin na místním hřišti.

Nedělní program oslav začíná v 8:30 slavnostní mší v kostele Nanebevzetí Panny Marie. V 10:00 a v 16:30 proběhnou prohlídky kostela opět s komentářem znalce.

Hlavní program Oslav 880. let obce Hnojice bude zahájen slavnostním průvodem od kapličky sv. Floriána v Kukově na náměstí, kde bude položena kytice k nově opravenému pomníku obětem světové války. Odtud bude průvod pokračovat na místní hřiště, kde bude ve 14:00 hodin zahájen hlavní program plný tance, zpěvu a zábavy, na který přímo naváže tradiční nedělní hodová zábava se skupinou SIRIUS. Ve 22:00 hodin bude odpálen slavnostní ohňostroj.

Po celé tři dny hodových slavností bude na hřišti připraveno bohaté občerstvení, v sobotu a hlavně v neděli se budou prodávat i různé dárkové předměty. Specialitou letošních oslav bude prodej keramiky a odznaků s obecním znakem obce Hnojice.

V sobotu a v neděli bude také otevřena Stálá historická expozice o historii Hnojic v budově MŠ a výstava v budově OÚ.

Pro děti jsou na hřišti i v jeho okolí připraveny kolotoče a další atrakce.

Těšíme se na Vaši účast a přejeme Vám veselé prožití hodových oslav.

 

Program oslav 880 let obce Hnojice a hodových oslav

 

 Program oslav 880 let obce Hnojice a hodových oslav

 

 

Pátek 19.8.2011 zahájení hodů

od 18:00 posezení rodáků a přátel obce Hnojice s představiteli obce na místním hřišti

od 20:00 bude tamtéž k poslechu a tanci hrát hudební skupina BETA hudbu 60. a 70. let

 

Sobota 20.8.2011

13:00 slavnostní otevření stálé expozice o historii Hnojic v budově MŠ Hnojice

13:30 slavnostní otevření výstavy v budově OÚ Hnojice

12:30 fotbalový zápas mužů nad 50 let Hnojice - Šternberk

13:30 tradiční hodový fotbalový zápas „starých pánů“ Hnojice - Štěpánov

15:00 soutěžní fotbalový zápas Hnojice - Drahanovice

17:00 divadelní představení pro děti i dospělé "O človíčkovi" v místní Sokolovně

18:00 prohlídka kostela Nanebevzetí Panny Marie s komentářem znalce

20:00 taneční zábava se skupinou PANDORA na místním hřišti

 

Neděle 21.8.2011 – hlavní den oslav 880 let obce Hnojice

08:30 slavnostní mše v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Hnojicích

10:00 prohlídka kostela Nanebevzetí Panny Marie s komentářem znalce

16:30 prohlídka kostela Nanebevzetí Panny Marie s komentářem znalce

 

13:15 shromáždění občanů u kaple sv. Floriána v Kukově

13:30 začátek slavnostního průvodu na náměstí

13:50 položení květin u pomníku obětem světové války na náměstí

14:00 oficiální zahájení hodových oslav na místním hřišti 

14:10 vystoupení členů souboru Věneček

14:25 sportovní vystoupení žákyň

14:40 vystoupení dětí souboru Pomněnke

15:00 vystoupení Pěveckého sboru Šternberk

15:30 taneční vystoupení – moderní a orientální tanec

15:35 tradiční Hanáckou besedu zatančí členové o.s. Hagnózek

15:50 taneční vystoupení absolventek tanečního oboru ZUŠ Šternberk

15:55 překvapení: Hagnózek – vojna

16:10 vystoupení mladé hudební skupiny SEE-MAD

17:30 zahájení hodové taneční zábavy se skupinou SIRIUS na místním hřišti

22:00 slavnostní ohňostroj k 880. výročí obce Hnojice

 

Otevírací doba muzea a výstavy

Muzeum          So 13:00 – 20:00        Ne 14:00 – 18:00

Výstava           So 13:30 – 20:00        Ne 14:00 – 18:00

 

Tato akce se koná za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje

 

Program oslav pro tisk je uložen v záložce "Ke stažení" v odstavci "Ostatní" (nebo také zde)

 

Zahradní úpravy v obci Hnojice

Územní plán Hnojice

Obec Hnojice zpracovala návrh nového Územního plánu Hnojice. Tento návrh byl financován z Integrovaného operačního programu. Celkové pořízení návrhu stálo 248.004,-Kč, z toho 210.803,-Kč je ze strukturálních fondů EU a 37.201,-Kč ze státního rozpočtu

Dětský den

Brigáda v Hájku

Výkup papíru

Ve středu 1.6.2011 proběhne v naší obci výkup papíru.Za obecním úřadem bude umístěn kontejner sběrové firmy a bude se vykupovat papír za cenu 1,-Kč/kg. Bude se vykupovat veškerý papír mimo lepenky a lepenkových krabic a obalů. Máte-li tedy doma nějaký starý papír, můžete jej ve středu 1.6. výhodně odprodat do sběru k dalšímu využití. Pomůžete tak přírodě, ale také obci, neboť dle množství odevzdaného papíru přispěje sběrová firma také do obecního rozpočtu.

MY FAIR LADY

Obec Hnojice pořádá pro občany zájezd do Moravského divadla Olomouc na nejhranější světový muzikál všech dob

************************************

MY FAIR LADY

************************************

Představení se uskuteční v sobotu 25.6.2011 v 19:00 hodin. Závazné přihlášky na toto představení podávejte prosím na Obecním úřadě.

Zájezd se uskuteční pouze tehdy, když bude do 23.5.2011 podáno více než 30 závazných přihlášek (z důvodu naplnění kapacity autobusu).

Položení květin

Dne 8.5.2011 vzpomeneme 66. výročí osvobození naší vlasti od fašismu a připomeneme si konec 2. světové války. 

U této příležitosti položí představitelé obce spolu se zástupci Sokola a Sboru dobrovolných hasičů 8. května v 10,00 hodin kytici k pomníku obětem 2. světové války. Poté bude položena kytice k pomníčku padlých tankistů u silnice do Lužic.

 

Vzpomeňte s námi památky těch, kdo za naši svobodu položili své životy.

 

 

Setkání architekta s občany

Obec Hnojice připravuje vydání nového Územního plánu Hnojice. V současnosti je zpracována jeho pracovní verze, kterou zde zveřejňuji. Jak jsem již dříve informoval, bude k této pracovní verzi uspořádáno setkání projektanta s občany naší obce, aby zde mohli přednést své případné připomínky. Toto setkání se uskuteční ve středu 11.5.2011 v 17 hodin v zasedací místnosti Obecního úřadu Hnojice. 

Výkresy této pracovní verze jsou zveřejněny na Úřední desce fyzické i elektronické

Libor Kašpárek, starosta obce

Připojte se i Vy k Hodině země

V sobotu 26. 3. od 20:30 do 21:30 proběhne již po páté celosvětová akce na podporu ochrany klimatu, Hodina Země 2011. Jde o symbolické hodinové vypnutí veřejného osvětlení, zhasnutí dominant, osvětlení budov města i firem či zhasnutí v domácnostech. Zhasnutím se Hnojice připojí k cca 6 000 městům a mnoha milionům lidí po celém světě. Dáte tak najevo, že si uvědomujete svoji odpovědnost za budoucnost naší Země. Dovolujeme si oslovit i naše občany, aby se k této iniciativě připojili symbolickým hodinovým zhasnutím světel ve svých domácnostech. Hodina Země 2011 bude patrně největší světová událost se zapojením veřejnosti.

  
První ročník Hodiny Země se datuje k 31. březnu 2007, když více než 2,2 miliónu domácností a firem v australském Sydney zhaslo na hodinu svá světla. Loni, ve svém čtvrtém roce, se Hodina Země 2010 zapsala do historie jako dosud nejrozsáhlejší dobrovolná akce vůbec. Svá světla vypnulo 4 616 měst v 128  zemích včetně 9 z 10 nejlidnatějších velkoměst. Mezi světově známými stavebními památkami, které podpořily akci zhasnutím, byla např. sfinga a pyramidy v Gíze, socha Krista Spasitele v Riu de Janeiru nebo pařížská Eiffelovka. Nejvýznamnější budovy a stavby napříč Evropou, Asií, Pacifikem, Středním Východem i oběma americkými kontinenty zůstaly potemnělé. Jak tomu bylo u nás se můžete podívat na stránce
www.hodinazeme.cz. Zapojilo  se  34 obcí a měst, 35 firem a společností a pomocí Facebooku přes 20 000 lidí.  V den konání akce vzrostla návštěvnost stránek Hodiny Země na 100 000 lidí.


Hodina Země 2011 je důležitou výzvou pro každé město, obec či firmu, aby převzaly zodpovědnost a sehrály tak svou roli při zajištění trvale udržitelné budoucnosti. Hodina Země 2011 nese  oproti loňskému roku výzvu ještě závažnější. Hodinou Země to pouze začíná, udělejte i něco navíc! Výzva, kterou pro lidstvo, pro státy, města, podniky i jednotlivce znamená klimatická změna, vyžaduje trvalou aktivitu a  rychlý obrat k nízkouhlíkové ekonomice.


Hodinu Země pořádá největší světová ochranářská organizace – WWF. Ta i v letošním roce oslovila Český svaz ochránců přírody, aby  akci koordinoval v Česku. Z pozice organizátorů poskytne ČSOP veškeré informace, nabídne dokumenty v češtině a o aktivitě naší obce bude informovat na webové stránce www.hodinazeme.cz.


Vážení občané, zapojili jsme i Hnojice do této celosvětové akce. Oslovuji tímto i Vás – zapojte se prosím i vy. Zhasněte na hodinu – Hodinu Země – v sobotu 26. 3. 2011 v 20:30 i svá světla. Prostřednictvím stránky www.earthhour.org se o naší aktivitě dozví celý svět. Připojte se i vy.

 

 

Vlajka pro Tibet

I na naší radnici je dnes vyvěšena Tibetská vlajka na výraz podpory lidu Tibetu v jeho boji o svá práva na svobodu a demokracii. Přestože jsme malá obec, uvědomujeme si i my, jak důležité hodnoty jsou svoboda a demokracie, a tímto skromným gestem chceme prokázat solidaritu s totalitou těžce zkoušeným lidem Tibetu v jeho boji za samostatnost, demokracii a dodržování lidských práv.

Upozornění OÚ

Ve dnech 28.2.2011 do 12.3.2011 bude z důvodu nemoci provoz úřadu omezen.

SVOZ ODPADU Z OBCE HNOJICE

 

 

SVOZ  ODPADU  Z  OBCE  HNOJICE

******************************

 

Upozorňujeme občany, že obec organizuje sběr objemného odpadu  z obce pro občany Hnojic. Sběrné kontejnery budou přistaveny v naší obci dne  5.3.2011 ( sobota )na dvou stanovištích, a to u kapličky v Kukově a u Obecního úřadu v době od 8.00 do 12.00 hodin.

 

Objemné odpady jsou výrobky ze dřeva, skla, keramiky, porcelánu, plastů a textilu. Patří sem i starý nábytek a matrace.

 

 

 

 

 

 

Dále oznamujeme občanům, že 5.3.2011 ( sobota )bude z obce odvážen  nebezpečný  odpad, jako například :

 

- autobaterie, zbytky barev a laků, obaly od barev a laků, rozpouštědla, zářivky a výbojky, staré léky, televizory, ledničky, pračky a jiné elektrospotřebiče, použité oleje, ropné produkty a pneumatiky.

 

 

 

 

 

Svoz nebezpečného odpadu bude u Obecního úřadu probíhat do 10.00 hodin.

 

 

 

 

Dětský tábor pro hnojické děti

Přestože je ještě zima a rok teprve začíná, již teď přichází doba plánování letních prázdnin. Kolektiv organizující sport, tábory a kulutru amatérů - 7kostka - pořádá v době od 2.7. do 16.7.2011 letní tábor pro děti od 7mi do 14ti let. Motem letošního tábora je Souboj Titánů, inspirovaný řeckou mytologií.

Táborová základna se nachází v krásném prostředí Oderských vrchů v obci Klokočůvek. Podrobné informace naleznete na www.7kostka.cz nebo si o ně můžete zažádat na mail dodo@7kostka.cz či mobil: 608434370. Na podrobnosti se můžete zeptat i starosty obce Hnojice, který tábor každoročně navštěvuje a pomáhá zde organizovat šipkový turnaj pro děti pod patronací Českomoravského šipkového svazu. Tento turnaj je nedílnou součástí letního tábora i letos.

Konečná cenavčetně výletu do blízkého HEI parku je 3.990,- Kč, pro sourozence sleva 100,-Kč.

Na všechny děti se těší zkušení oddíloví vedoucí s dlouholetými zkušenostmi, z nichž většina táborem sama prošla jako dětští táborníci. 

Zahradní úpravy v obci Hnojice

 Vážení občané Hnojic.

V současné době je v naší obci realizován projekt „Zahradní úpravy v obci Hnojice“. Tento projekt je z velké části financován z peněz získaných z dotací ze Státního fondu životního prostředí. Jeho realizací chceme zlepšit životní prostředí v naší obci a zkrášlit její vzhled. Věříme, že nová podoba našeho náměstíčka se po jeho dokončení bude líbit velké většině všech našich občanů.

Abychom tohoto cíle dosáhli, prosíme Vás o pochopení a pomoc. Rostliny, které se vysazují na náměstíčku, jsou všechny živé organismy. A jako takové potřebují ke svému životu určité podmínky. Aby se vůbec dokázali ujmout a vyrůst, tak potřebují Vaši shovívavost a Vaše pochopení. Nechceme po Vás, abyste pomáhali při jejich ošetřování. Tímto bych Vás jen chtěl poprosit – NENIČTE JE. Neničte práci jiných, a hlavně neničte rostlinky a trávníky, které by už v příštím roce mohly být ozdobou naší obce. Mějte prosím pochopení. Nevjíždějte na trávníky na kolech ani auty. Pokud jste zvyklí jezdit pro děti do školky nebo do kostela na mši autem, zaparkujte auto na cestě, případně při mši na cesty u Obecního úřadu. Budeme se snažit trávníky dočasně ohraničit kameny, aby to nikoho nelákalo na ně vjíždět, dokud trávník nevzejde.

V tuto chvíli Vás prosím o pochopení. Pokud se však pochopení nedočkám a bude se opakovat ničení trávníku dětmi na kolech či dospělými v autě, budeme nuceni požádat Obecní policii o tvrdý zásah a budeme takovouto činnost velmi přísně pokutovat. Věřím však, že k tomuto nebudeme muset přistoupit a že všichni pochopíme, že když to chceme mít v obci pěkné, musíme pro to něco udělat. Třeba pár kroků na mši od auta zaparkovaného až 100 metrů od kostela.

Děkuji za pochopení.

Libor Kašpárek, starosta obce

Prodej ryb

Ve čtvrtek 17. 2. mimořádně od 9:30 do 10:00 proběhne v naší obci prodej živých ryb. Budou se prodávat tyto ryby - 

kapr l.tř 79.-kč

kapr výběrový 87,- kč

pstruh 125,- kč

amur 89,- kč

pstruh lososový 135,- kč

tolstolobik 55,- kč

Uvedené ceny jsou za 1 kg hmotnosti.

Výsledky tříkrálových sbírek v Hnojicích

 

 

Tříkrálová sbírka

v obci Hnojice za období od roku 2001 do roku 2011

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

 

 

      V obci Hnojice jsou „Tříkrálové sbírky“ již tradicí od roku 2001.

Skupinky koledníků navštívily naše domovy, aby nám přinesly radost a koledovaly pro ty, kdo nemají v životě tolik štěstí - pro lidi staré, opuštěné, nemocné, pro matky s dětmi v tísni a lidi bez domova.

 

      Níže uvedená statistika uvádí, jak jsme byli v naší obci štědří a jakou měrou jsme přispěli rodinám a lidem v nouzi u nás i v zahraničí.

 

Výnosy sbírky v obci Hnojice za období od roku 2001 do roku 2011:

*******************************************************

rok 2001   ..............................       6.766,60 Kč

rok 2002   ..............................       7.405,30 Kč

rok 2003   ..............................       8.504,- Kč

rok 2004   ..............................       7.837,50 Kč

rok 2005   ..............................       9.489,50 Kč

rok 2006   ..............................       8.879,-  Kč

rok 2007   ..............................     11.939,50 Kč

rok 2008   ..............................     10.138,-  Kč

rok 2009   ..............................     14.693,-  Kč

rok 2010   ..............................     13.701,-  Kč

rok 2011  ..........................     12.161,- Kč

*******************************

 

 

 

Děkujeme všem, kteří přispěli.

 

 

Jak se slavil Nový rok na Hnojickém náměstí

V Olomouckém deníku vyšel 3.1.2010 článek o oslavách Nového roku na náměstí v Hnojicích. Můžete si jej přečíst a fotogalerii prohlédnout kliknutím na tento odkaz: http://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/v-hnojicich-se-spontanne-sesly-desitky-lidi-a-udel.html

Hnojický betlém byl ukraden...

... a ve svém článku na tuto pro všechny Hnojičáky nepříjemnou událost píše redaktorka Olomouckého deníku Petra Opletalová - klikněte na odkaz zde: http://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/dalnicni-policie-nasla-v-kufru-auta-kradeny-betlem.html  U článku je i fotogalerie, takže se našimi jesličkami mohou kochat i rodáci v širém světě.

V záložce Ke stažení v rubrice Ostatní je také umístěna oscanovaná celá stránka Olomouckého deníku, na níž vyšel tento článek v papírové podobě, a jsou tam i další zajímavé články o dalších betlémech v okolí. Doporučuji přečíst. Komu by se nechtělo proklikávat se, přímý odkaz zde: http://www.hnojice.cz/stahnout/1293795546-22_12.OL_denik_betlemy03.pdf

Interaktivní mapa Hnojic

Našel jsem v záloze "Interaktivní mapu Hnojic", která byla vytvořena v roce 2005. Proto, kdo bude mít zájem, může se podívat na http://www.hnojice.cz/template.php?odkaz=12&id=8435 František Bajer

Zahradní úpravy v obci Hnojice

V současné době je v naší obci realizován projekt "Zahradní úpravy v obci Hnojice". Nejvíce budou probíhající změny patrné na náměstí. Budoucí změny můžete vidět na našich stránkách. Vlevo v položce "Ke stažení" v odstavci "náves" uvidíte orientační mapku, kde jsou vyznačeny všechny tři lokality, kterých se úpravy zeleně dotknou, a dále projekty jednotlivých úprav u hřbitova, u Nádržky a cesty na Žerotín a poslední, i když nejvýznamnější, je projekt úprav zeleně na náměstí a u Žváčkového, kde si každý může prohlédnout, co a kde bude vysazeno.

Kultura

V Hnojicích dne 11.12.2010 v 17:30 hodin v sále OÚ.

Pro občany Hnojic vstup zdarma

Mikulášská besídka

Prodej živých ryb

Prodej živých ryb v Hnojicích proběhne ve čtvrtek 11.11. od 8:30 do 9:00


Budou se prodávat tyto ryby:

- kapr l.tř 77,- Kč
- kapr výběrový 85 ,- Kč

- pstruh 125,- Kč

- amur 89,- Kč

- tolstolobik 55,- Kč

- lín 95 ,- Kč


Uvedené ceny jsou za 1 kg hmotnosti.

Pozvánka na ustavující zasedání ZO Hnojice

Starosta obce zve všechny občany na 1. veřejné zasedání Zastupitelstva obce Hnojice, které se koná dne 8.11.2010 v 19 hodin v zasedací místnosti Obecního úřadu Hnojice. Program naleznete pod záložkou Úřední deska.

Poděkování starosty obce

Poděkování starosty obce

 

Dovolte mi, abych poděkoval všem Vám, občanům naší obce, kteří jste svou nadprůměrně vysokou účastí v letošních komunálních volbách dokázali, že Vám budoucnost naší obce leží na srdci a že máte zájem o další rozvoj Hnojic. Pro zajímavost uvádím, že volební účast v naší obci byla 70,89%, přičemž celorepubliková účast byla 48,50% a účast v okrese Olomouc byla 45,69%.

Díky Vašim hlasům jsou novými zastupiteli obce Hnojice:

Zdeněk Jurásek, Václav Adam, Libor Kašpárek, Zdeněk Vyhnánek, Josef Papica, Antonín Kolář, Miloš Fišer, Jarmila Hubáčková a Lucie Švancerová

Chci všem občanům naší obce poděkovat za jejich zodpovědnou volbu. Věřím, že zastupitelstvo v novém složení bude pracovat zodpovědně a ku prospěchu celé naší obce a všech občanů.

Nyní probíhá lhůta, ve které se mohou podávat stížnosti proti průběhu a výsledku voleb. Možnost podání stížností končí dne 29.10. v 16.00 hodin a poté bude možno svolat 1. zasedání nového obecního zastupitelstva, na kterém se bude volit starosta obce. Předpokládám, že k podání stížnosti na průběh voleb v naší obci nedojde a proto bude možno ihned svolat zasedání zastupitelstva, které se tedy uskuteční 8.11.2010 v 19:00 hodin.

 

 

Prohlídka fary v Hnojicích

Majitel fary v Hnojicích zve všechny občany na 1. den otevřených dveří fary v Hnojicích s prohlídkou největší sbírky kropenek.

Prohlídka se uskuteční dne 28.10.2010 v 10:00 hodin.

Z kapacitních důvodů je potřeba se předem přihlásit na obecním úřadě, abychom věděli, na kolik účastníků prohlídky se připravit.

 

Prodej dřeva

Obec Hnojice bude odprodávat dřevo ze stromů pokácených na náměstí. Zájemci o dřevo se mohou přihlásit na obecním úřadě do 15:00 hodin v pondělí 25.10.2005. Dřevo se bude prodávat v pondělí 25.10.2010 od 15:00 hodin za cenu stanovenou znalcem - 225,-Kč/m3. Pokud bude více zájemců, bude jim dřevo prodáno rovným dílem.

Pořízení studií, průzkumů a rozborů pro Územní plán Hnojice

Zastupitelstvo obce Hnojice schválilo na svém 10. zasedání dne 14.12.2009 pořízení Územního plánu Hnojice. Aby mohl být tento územní plán pořízen, musely být předem pořízeny studie, průzkumy a rozbory dotčeného území, tedy katastru naší obce. Protože toto je finančně nákladné, požádal starosta 25.2.2010 o dotace z Programu obnovy venkova  Olomouckého kraje 2010. Dotace nám byly schváleny a 30.6.2010 byla podepsána Smlouva o poskytnutí příspěvku v rámci Programu obnovy venkova Olomouckého kraje 2010. Celková cena pořízených studií, průzkumů a rozborů činí 144.000,-Kč, účelová investiční dotace z POV OK 2010 je ve výši 86.000,-Kč a z vlastních zdrojů bylo uhrazeno 58.000,-Kč.

  

Pozvánka na zasedání ZO

Starosta obce zve všechny občany na veřejné zasedání ZO, které se koná dne 27.9.2010 v 19 hodin v zasedací místnosti Obecního úřadu Hnojice. Program naleznete pod záložkou Úřední deska

Poděkování

Jménem občanů naší obce bych z pozice starosty obce rád bych poděkoval všem, kteří se zasloužili o letošní hody v naší obci. Všem členům TJ Sokol Hnojice, JSDH Hnojice, občanského sdružení Hagnózek a dalším, kteří věnovali svůj volný čas tomu, abychom se my ostatní mohli dobře bavit a užívat si veselí a pohody hodů.

Nedělního hodového dění se zúčastnila i novinářka Petra Opletalová z Olomouckého deníku, jejíž fotoreportáž můžete shlédnout zde - http://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/obrazem-hodove-oslavy-oslavil-hagnozek20100822.html a můžete si tak připomenout nedělní hodovou atmosféru.

Velmi pěknou galerii najdete i na stránkách hudební skupiny Sirius, která se postarala o nedělní velmi příjemnou hudbu - http://sirius.starnov.eu/fotogalerie/2010/82/

Hnojické hody

Hody v letošním roce pořádá TJ Sokol Hnojice ve dnech 20.-22.8.2010

Hodové oslavy začnou tradičním posezením přátel Hnojic v pátek od 18 hodin na místním hřišti, kde bude připraveno pro všechny bohaté občerstvení.

V pátek také proběhne v kostele Nanebevzetí Panny Marie tematický kulturní projekt DON QUIDO. Začátek tohoto projektu bude v 19 hodin a srdečně zvou pořadatelé - Handkeho občanské sdružení.

V rámci hodových oslav bude odehrán ve 14:30 tradiční hodový fotbalový zápas "starých pánů" Hnojice proti "starým pánům" Štěpánov, poté v 16. hodin bude zahájen mistrovský fotbalový zápas mužů Sokola Hnojice proti týmu Nedvězí B.

Hodové oslavy budou pokračovat sobotní hodovou zábavou na náměstí, kde od 20. hodin bude hrát skupina Exces a vyvrcholí v neděli posezením pod kaštany na náměstí. Od 14:30 hodin vystoupí taneční skupiny Pomněnke a věneček, od 16. hodin bude hrát k tanci a poslechu skupina Sirius. O zábavu bude postaráno, děti si užijí spousty legrace na různých atrakcích a dospělí si pochutnají na dobrém jídle i pití, které pro nás všechny Sokolové připraví.

Všechny občany i přátele Hnojic zvou k příjemnému pobavení na hodových oslavách pořádající členové TJ Sokol Hnojice, starosta obce i všichni zaměstnanci obecního úřadu.

Zasedání ZO 10.8.2010

Starosta obce zve všechny občany na veřejné zasedání ZO, které se koná dne 10.8.2010 v 19 hodin v zasedací místnosti Obecního úřadu Hnojice. Program naleznete pod záložkou Úřední deska

Restaurování kříže na hřbitově

Na hřbitově v Hnojicích probíhá restaurování kříže. Tato akce probíhá za finanční podpory Olomouckého kraje, z programu "Obnova staveb drobné architektury místního významu v Olomouckém kraji". 

Dětský den

Oddíl malé kopané Základna Hnoyland Hnojice a Obec Hnojice pořádá

Dětský den

v sobotu 12.6.2010 od 14:00 hodin v areálu Restaurace Základna

 

 

 

Bohatý program: skákací hrad                  

                              velká trampolína

                  historická auta

                  svezení v kočáře      

                  dárky pro děti

                  táborák

                  a hlavně super soutěže

           

 

 

 

         Bohaté občerstvení pro děti, rodiče i prarodiče zajištěno                .

Zasedání ZO 31.5.2010

Zasedání ZO se koná 31.5.2010 v 19 hodin v zasedací místnosti Obecního úřadu Hnojice. Program naleznete pod záložkou Úřední deska

Vítání občánků

Dne 16.5.2010 ve 14 hodin v kulturním sále Obecního úřadu Hnojice proběhne  vítání občánku. Zveme všechny rodiče, prarodiče a přátele k účasti na této významné události.

Sběr kovového odpadu

Dne 15.5.2010 (sobota) od 9:00 hodin provede SDH Hnojice sběr kovového odpadu.

 

Prosíme občany, aby šrot vynášeli před domy až ráno z důvodu bezpečnosti a možnosti odcizení.

Plechovky obsahující  barvu či jiné tekutiny nebudou nakládány a budou ponechány na místě.

 

 

8.5.2010 budou položeny kytice k pomníku obětí 2. světové války

Dne 8.5.2010 vzpomeneme 65. výročí osvobození naší vlasti od fašismu a připomeneme si konec 2. světové války. 

U této příležitosti položí představitelé obce spolu se zástupci Sokola a Sboru dobrovolných hasičů 8. května v 10,00 hodin kytici k pomníku obětem 2. světové války. Poté bude položen věnec a kytice k pomníčku padlých tankistů u silnice do Lužic a ke hrobu padlého vojáka na hnojickém hřbitově. 

Vzpomeňte s námi památky těch, kdo za naši svobodu položili své životy.

Zasedání ZO 26.4.2010

Zasedání ZO se koná 26.4.2010 v 19 hodin v zasedací místnosti Obecního úřadu Hnojice. Program naleznete pod záložkou Úřední deska

1. jarní domácí fotbalové zápasy

V pátek 2.4.2010 v 18:00 hodin proběhne 1. domácí jarní zápas týmu malé kopané Základna Hnoyland Hnojice proti týmu Veterán Hlubočky. Přijďte všichni fandit, občerstvení zajištěno.

V Neděli 4.4. v 16:00 hodin sehrají svůj 1. jarní domácí zápas také fotbalisté TJ SOKOL Hnojice proti týmu Mladějovic. Všichni fanoušci jsou opět srdečně znáni, občerstvení samozřejmě zajištěno.

pozvánka na Velikonoční výstavu

Valná hromada TJ Sokol Hnojice

Výbor TJ Sokol Hnojice zve všechny členy na valnou hromadu, která se koná dne 6.3.2010 ve 14:00 hodin v hostinci Na Základně.

Změna termínu veřejného zasedání ZO

Z důvodu nemoci starosty se veřejné zasedání ZO, které se mělo konat 22.2. uskuteční až 1.3.2010

Veřejné bruslení v Hnojicích

Veřejné bruslení pro všechny věkové kategorie na dvoře restaurace Základna v Hnojicích. Ve všední dny možno bruslit od 14:00 do 22:00 hodin, o víkendu od 11:00 do 22:00 hodin. Večer umělé osvětlení, po dohodě možno domluvit bruslení či hokejový zápas i mimo tyto hodiny. Využijte letošní mrazivé zimy a přijďte si zabruslit pod širým nebem.

Zasedání ZO 1.2.2010

Mimořádné zasedání ZO se koná 1.2.2010 v 19 hodin v zasedací místnosti Obecního úřadu Hnojice. Program naleznete pod záložkou Úřední deska

Šibřinky a dětský maškarní ples

Tělocvičná jednota Hnojice Vás zve na tradiční Šibřinky, které se konají dne 26.2.2010 ve 20 hodin v místní Sokolovně. K tanci a poslechu hraje GAMA.

Zároveň zve TJ Sokol Hnojice všechny děti i jejich rodiče a prarodiče na Dětský maškarní ples, který se koná 28.2.2010 ve 14 hodin v místní Sokolovně

Sokolský ples

Tělocvičná jednota Sokol Hnojice zve všechny své členy i všechny občany obce a příznivce Sokola na tradiční Sokolský ples, který se koná 29.1.2010 od 20 hodin v místní Sokolovně. K tanci i poslechu hraje skupina SIRIUS. Přijďte se setkat s přáteli a příjemně se pobavit.

Pozor

VÁNOČNÍ KONCERT

V neděli 3.1.2010 v 16 hodin se uskuteční v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Hnojicích

VÁNOČNÍ KONCERT

 v podání Komorního chrámového sboru ze Šternberka

Dovolená

28. – 31. 12. 2009 bude OÚ uzavřen z důvodu dovolené zaměstnanců úřadu.

Pozvánka na večer s operetou

Pro velký úspěch loňského pořadu Láska brány otevírá přinášíme pro občany Hnojic druhý díl nazvaný Líbánky s operetou. Srdečně zveme všechny hnojické občany na krásný večer s těmi nejslavnějšími operetními melodiemi, který se uskuteční v neděli 13.12. v 18 hodin.

Zasedání ZO 23.11.2009

Zasedání ZO se koná 23.11.2009 v 19 hodin v zasedací místnosti Obecního úřadu Hnojice. Program naleznete pod záložkou Úřední deska

Zasedání ZO 5.10.2009

Zasedání ZO se koná 5.10.2009 v 19 hodin v zasedací místnosti Obecního úřadu Hnojice. Program naleznete pod záložkou Úřední deska

Svoz velkoobjemového a nebezpečného odpadu

 

 

SVOZ  ODPADU  Z  OBCE  HNOJICE

******************************

 

Upozorňujeme občany, že obec organizuje sběr objemného odpadu  z obce pro občany Hnojic. Sběrné kontejnery budou přistaveny v naší obci dne  29.8.2009 ( sobota ) na dvou stanovištích, a to u kapličky v Kukově a u Obecního úřadu v době od 8.00 do 12.00 hodin.

 

Objemné odpady jsou výrobky ze dřeva, skla, keramiky, porcelánu, plastů a textilu. Patří sem i starý nábytek a matrace.

 

 

 

 

 

 

Dále oznamujeme občanům, že 29.8.2009 ( sobota ) bude z obce odvážen  nebezpečný  odpad , jako například :

 

- autobaterie, zbytky barev a laků, obaly od barev a laků, rozpouštědla, zářivky a výbojky, staré léky, televizory, ledničky, pračky a jiné elektrospotřebiče, použité oleje, ropné produkty a pneumatiky.

 

 

 

 

 

Svoz nebezpečného odpadu bude se zastávkou u Obecního úřadu v době od 10.00 – 11.00 hodin.

 

 

 

 

Dovolená starosty obce

Od 31.8. do 6.9. bude mít starosta obce dovolenou, zastupovat jej bude místostarosta.

Hlasujte pro Mladějovickou lípu v anketě Strom roku 2009

Nejkrásnější mezi stromy - hlasujte pro Mladějovickou lípu v anketě Strom roku 2009

MODELKA: MLADĚJOVICKÁ LÍPA
VĚK: více než 700 let (německé pohlednice uvádí 1000 let)
MÍRY: 9 m obvod pasu (rozuměj kmene), 17 m výška

VLASTNOSTI: bizardní vzhledem, vrásčitá, moudrá, originální, charismatická, pohádková, umělecky založená, tajemná, léčivá, láskyplná, má ráda děti, památkově chráněná.

NEVĚŘÍTE? Zajděte (zajeďte) se na ni podívat do Mladějovic u Šternberka, lípa roste u kostela sv. Máří Magdalény. A nenechte si ujít STROMOVOU VÍLU, která spí na jedné z kosterních větví.

Podpořte našeho stromového velikána v anketě STROM ROKU 2009!

Pošlete SMS ve tvaru ´DMS STROM10´ na číslo 87777, cena sms je 30 Kč, na výsadbu stromů poputuje 27 Kč. Hlasovat můžete také prostřednictvím podpisových archů ( cena hlasu je 3 Kč).
Více na
http://www.nadacepartnerstvi.cz/p-13091&exp=male5#fotogalerie1
Pošlete tuto zprávu dál - svým známým a přátelům, kteří mají rádi stromy a
chtějí podpořit dobrou věc.

Děkujeme
rodina Novákova a obyvatelé Mladějovic

 

19.8. bude omezen provoz OÚ

19.8.2009 bude starosta a pracovnice OÚ na školení, omezený provoz na úřadě bude zajišťovat místostarosta.

Pozvánka na Hnojické hody

Sdružení Dobrovolných Hasičů Hnojice Vás spolu s Obecním úřadem Hnojice zvou na tradiční Hnojické hody, které se uskuteční o víkendu 21.-23.8.2009. Více informací na plakátě zde -> http://www.hnojice.cz/stahnout/1250664415-plakat_hody_-_zmensenej.pdf

19.7.2009

Ve dnech 20. - 24.7.2009 bude mít pracovnice OÚ dovolenou, proto bude úřad uzavřen.

7.7.2009

Zasedání ZO se koná 13.7.2009 v 19 hodin v zasedací místnosti Obecního úřadu Hnojice. Program naleznete pod záložkou Úřední deska

29.6.2009

Zasedání ZO se koná 29.6.2009 v 19 hodin v zasedací místnosti Obecního úřadu Hnojice. Program naleznete pod záložkou Úřední deska

4.6.2009

Přijďte se podívat na DĚTSKÝ DEN

18.5.2009

Zasedání ZO se koná 25.5.2009 v 19 hodin v zasedací místnosti Obecního úřadu Hnojice. Program naleznete pod záložkou Úřední deska

Okrsková soutěž a taneční zábava 16.5.2009

SDH Hnojice Vás srdečně zve na hasičskou Okrskovou soutěž, která se koná tuto sobotu 16. května na místním hřišti. Začátek je od 10:00 hodin. Připraveny pro Vás budou makrely, žebra a jiné dobroty. Večer, od 20:00 hodin se můžete těšit na taneční zábavu za doprovodu skupiny Exces. Srdečně zvou pořadatelé

Výstavka prací žáků MŠ Hnojice

Zveme všechny občany na návštěvu výstavky prací dětí Mateřské školy Hnojice, která je umístěna na chodbě obecního úřadu. Přijďte si prohlídnout krásné výrobky dětí s tématem Velikonoc, které vytvořily spolu s rodiči a učitelkami naší školky.

Využijte dotací z programu Zelená úsporám

Program Zelená úsporám je zaměřen na podporu instalací pro vytápění s využitím obnovitelných zdrojů energie, ale také investic do energetických úspor při rekonstrukcích i v novostavbách. V programu bude podporováno kvalitní zateplování rodinných domů a nepanelových bytových domů, náhrada neekologického vytápění za nízkoemisní kotle na biomasu a účinná tepelná čerpadla, instalace těchto zdrojů do nízkoenergetických novostaveb a také nová výstavba v pasivním energetickém standardu.

Více informací na http://www.sfzp.cz/sekce/468/zelena-usporam/ nebo na Státním fondu životního prostředí, krajské pracoviště Olomouc, tel. 585 244 616 nebo na Zelené lince 800 260 500.

Podpora v rámci programu Zelená úsporám je nastavena tak, aby prostředky mohly být čerpány v průběhu celého období od vyhlášení programu do 31. prosince 2012. Žádosti o podporu budou přijímány do 30. června 2012 nebo do vyčerpání finančních prostředků programu. O dotaci lze žádat jak před realizací opatření, tak po ní, nebude však možné žádat o podporu opatření dokončených před vyhlášením programu. Podporu je možné poskytnout na zařízení instalovaná v obytných domech, nikoli např. v objektech určených k individuální rekreaci nebo průmyslových objektech, a to ani v případě, že zde má žadatel trvalé bydliště.

Česká republika získala na tento program finanční prostředky prodejem tzv. emisních kreditů Kjótského protokolu o snižování emisí skleníkových plynů. Celková očekávaná alokace programu je až 25 miliard korun.

Czech POINT na OÚ Hnojice

Od března 2009 byla na Obecním úřadě Hnojice zprovozněna služba Czech POINT, což je nejpohodlnější způsob, jak z jediného místa komunikovat s úřady a institucemi.

Czech POINT, neboli Český Podací Ověřovací Informační Národní Terminál, je asistovaným místem výkonu veřejné správy, kde každý člověk může získat všechny informace o údajích, které o něm vede stát v centrálních registrech a kde bude moci také učinit jakékoliv podání ke státu.

Již nyní si můžete z pracovišť Czech POINT odnést ověřené výstupy z živnostenského a obchodního rejstříku, z katastru nemovitostí a z rejstříku trestů, výpis z bodového hodnocení řidiče a ze seznamu kvalifikovaných dodavatelů. Czech POINT vám ušetří čas, nervy i peníze, neboť již nebudete muset kvůli těmto často potřebným výpisům jezdit do města a objíždět spoustu úřadů.

Podrobné informace o CzechPOINT v Hnojicích naleznete kliknutím na odkaz: Činnosti Obecního úřadu

Prodej pozemku parc.č.248/29, k.ú.Hnojice

Upozorňujeme všechny občany, že Zastupitelstvo obce Hnojice bude na svém zasedání dne 30.3.2009 projednávat prodej pozemku parc.č. 248/29, k.ú.Hnojice o celkové výměře 9.428 m2. Jedná se o pozemek "za Daňkovým", který je určen pro individuální výstavbu rodinných domů. Zájemci o koupi tohoto pozemku mohou předložit své písemné nabídky do pondělí 30.3.2009 do 17.00 hodin na Obecním úřadě Hnojice. Pozemek bude prodán zájemci, který předloží nejvyšší nabídku.

25.3. nepoteče v Rybníce voda

Vodohospodářská společnost Čerlinka Litovel upozorňuje občany, že dnes v nočních hodinách od 22 do 24 hodin z důvodu měření ztrát na vodovodním řadu nepoteče voda v Rybníce.

25.3.2009

Zasedání ZO se koná 30.3.2008 v 19 hodin v zasedací místnosti Obecního úřadu Hnojice. Program naleznete pod záložkou Úřední deska

Sběr kovového odpadu + kominík

V rubrice Hlášení OU je více informací o sběru kovového odpadu, který proběhne 14.3. a o tom, že 12.3. bude v obci kominík.